דלג לתוכן

מפגש ראשי רשויות בנושא שדה התעופה

שר התחבורה לשעבר ויו״ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ׳ וח״כ אופיר סופר, יו״ר שדולת הגליל בכנסת נפגשו היום עם ראשי המועצות של מגידו, טבעון, רמת ישי ועמק יזרעאל בנושא הקמת שדה תעופה אזורי בחיפה ושדה משלים לנתב"ג בנבטים.

ראשי הרשויות מצאו אוזן קשבת וקיימו שיח חשוב בנושא שדות התעופה במדינת ישראל.

הוצגו לחברי הכנסת השיקולים להעדפת נבטים כשדה משלים לנתב״ג המיועד לשרת את כל סוגי המטוסים, את חיפה כשדה תעופה בינלאומי אזורי והודגש שאסור להקים שדה בעמק יזרעאל!

המסר של ראשי הרשויות, לא נעצור עד שנגיע לכל מקבלי ההחלטות, להציג את כלל השיקולים האזרחיים שגוברים על הנימבי של חיל האוויר בנבטים. "מדינת ישראל חייבת חשיבה מחודשת ואסטרטגית על עתיד התעופה בשנים הקרובות.״

המפגש התקיים לבקשת ראשי המועצות בעקבות תמיכת השר לשעבר, סמוטריץ׳ וח״כ סופר בהקמת שדה תעופה משלים בצפון שיהווה מנוע צמיחה תעסוקתי וכלכלי לאזור.
שר התחבורה לשעבר ויו״ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ׳: ״באתי לשמוע את ראשי המועצות בלב פתוח ובנפש חפצה. אני מאמין שמדינת ישראל חייבת חשיבה מחודשת ואסטרטגית על עתיד התעופה בשנים הקרובות. שנים רבות מדי הגליל והצפון בכלל זכו בתת תקצוב ופיתוח האזור זו משימה לאומית בעלת חשיבות עליונה.
שדה תעופה בצפון צריך להיות מוקם תוך הקשבה ושיתוף פעולה מירבי עם כל הנוגעים בדבר. מהמפגש היום אני יוצא עם ידיעה שערכי הציונות ופיתוחה של מדינת ישראל עומדים לנגד עיני כולם וזה כר פורה לעשיה משותפת רבה שתיטיב עם מדינת ישראל.״

ח״כ אופיר סופר: ״שמחתי להגיע לפגישה עם ראשי המועצות ולהבהיר את עמדתי הברורה להקמת שדה תעופה בינלאומי משלים בצפון. הסכמנו להמשיך להעמיק בשיח על מיקום שדה התעופה בצורה שתשרת את האינטרסים של כלל תושבי האזור ואיך נוכל לקדם זאת בצורה שתהיה מוסכמת על כל הנוגעים בדבר מתוך מחשבה שהצלחת ופריחתו הכלכלית והתעסוקתית של הצפון.״

איציק חולבסקי ראש מ.א מגידו הדגיש בפני חברי הכנסת את התובנה ששדה תעופה בונים למאה שנים קדימה ולכן שדה כזה בנבטים עם רכבת מהירה שתגיע בשעה לקרית שמונה הוא הפתרון האסטרטגי הנכון למדינת ישראל.
אסור להרוס את עמק יזרעאל עם תשתיות כבדות של שדה תעופה וכל מה שנלווה לו.