תלמידי תיכון מגידו מצטייני מעורבות חברתית

בגאווה ובשמחה התקיים ביום א, 10/5, מפגש הוקרה ל- 18 תלמידי י"ב המצטיינים במעורבות חברתית של תיכון מגידו.

מדובר ב- 18 תלמידי י"ב שהתנדבו באופן רציף ומלא במשך שלוש השנים האחרונות. התלמידים יקבלו אות הוקרה על הצטיינותם במסגרת תכנית "התפתחות אישית ומעורבות חברתית", המעודדת בני נוער להיות פעילים ומעורבים בקהילות בהן הם חיים.

התלמידים התנדבו במגוון עשיר ורחב של מקומות התנסות, ומילאו סוגי תפקידים שונים ומגוונים. החל מתפקיד כרכזי הנהגת התלמידים בתיכון מגידו, ויו"ר מועצת הנוער של מחוז צפון, דרך תפקידי ריכוז והדרכה בתנועות הנוער השומר הצעיר, הצופים וכנפיים של קרמבו, דרך התנדבות כמע"רים ומדריכים בארגון מגן דוד אדום, ועד רכזים בחברות הנעורים שומריה, רעות וצוות הגברה תאורה בהזורע.

כמסורת השנים הקודמות, ועל אף ה'קורונה' בית הספר קיים מפגש הוקרה מקוון ב'זום' בהשתתפות כ- 50 תלמידים, צוות המחנכים בשכבת י"ב, מורים ואורחים. במפגש ניתנה לכל תלמיד ההזדמנות לשתף התלמידים בתובנות בחוויות האישיות שלהם, ולחשוב יחד על דרכים נוספות לעודד בני נוער להתנדבות משמעותית.

סימה מנט, מנהלת בית הספר, בירכה בחום את התלמידים על רוח המנהיגות והאזרחות הפעילה שהם מגלים בעת ההתנדבות, והוסיפה כי זוהי גאווה גדולה להעניק להם את תעודות ההצטיינות.

דורון ארז, רכז התכנית, הציג את התכנית בכללותה, והדגיש את הקשר בין ההתנדבות האישית לבין התרומה לחוסן האישי של התלמידים ולחוסן של הקהילות שלהם.

גם בימי הקורונה תלמידים רבים ממשיכים להתנדב ולפעול במסגרות שלהם, וגם לקדם יוזמות יישוביות חדשות ומרעננות!