דלג לתוכן

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, (רא"ל מיל') ח"כ בני גנץ, ערך היום פגישה מקוונת עם חברי פורום ראשי הרשויות להקמת שדה התעופה בנבטים

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, (רא"ל מיל') ח"כ בני גנץ, ערך היום פגישה מקוונת עם ראשי רשויות מהצפון והדרום, חברי פורום ראשי הרשויות להקמת שדה התעופה בנבטים.
"ההחלטה איפה למקם את השדות, היא בסופו של דבר החלטה מדינית ולא רק צבאית", אמר השר גנץ והוסיף: "כשר ביטחון אני עושה 70% שיקולים אזרחיים ו-30% שיקולים צבאיים ולא להיפך. אני לא חניך תורן של המערכת הביטחונית, אני בוחן את זה בצורה לאומית ואסטרטגית ולא רק צבאית ואפעל על מנת להעביר את עמדתכם לבחינת גורמים מקצועיים בלתי תלויים".
השר גנץ התייחס גם למשמעות של פיזור האוכלוסייה בנגב ובגליל ואמר: "במציאות של 16 מיליון איש ב-2048, אסור ש-60 70 אחוז מהם יחיו במרכז. יש הכרח לפזר את האוכלוסייה, 50% במרכז ו-50% בדרום ובצפון ובשביל שהדבר הזה יקרה יש לקדם תשתיות לאומיות פיזיות, חינוכיות ותעסוקתיות. בלי הדברים האלה לא ניתן יהיה לקדם מדינה מאוזנת מבחינת יכולת הקיום שלה".
ראשי הרשויות הדגישו בפני השר גנץ את החשיבות שבאישור מהיר ככל הניתן של תקציב מדינה ארוך טווח, לשם קידום יציבות פוליטית ותקציבית שתאפשר להתחיל בהקדם האפשרי את העבודות להקמת השדה האזרחי בנבטים.

איציק חולבסקי, ראש המועצה האזורית מגידו: "אנחנו לא רואים באירוע הזה אירוע נימבי, של להרחיק מאיתנו שדה, אלא החלטה אסטרטגית וציונית להפרחת הנגב ולשמירה על העמק. שדה בונים ל-100 שנה לפחות ולא צריך ללכת רחוק כדי לדמיין רכבת מקריית שמונה ואילת לנבטים. צריך לשים את המדינה לפני הכל וכאן צריך לשים אותה באותה שורה יחד עם חיל האוויר".