ראש המועצה האזורית מגידו איציק חולבסקי השתתף בשני פאנלים במסגרת הועידה הארצית לבנייה והתיישבות

בפאנל הראשון שעסק בקשרי הגומלין בין הערים למועצות האזוריות, בהובלת אורי אילן – יו"ר הועדה המחוזית לתכנון ובניה, הדגיש ראש מועצת מגידו בדבריו את הפוטנציאל הגדול לשיתופי פעולה בין העיר לכפר ויצירת סינרגיה שתצעיד את המרחב כולו לצמיחה ופריחה.
מדבריו של איציק בפאנל: "תפקיד העיר להיות מרכז השירותים האורבני האזורי, בעוד שתפקיד המרחב הכפרי והמועצה האזורית לשמור על שטחים פתוחים ועל ערכי הטבע והנוף ולטפח את החקלאות". בדבריו המחיש בדוגמאות מהמאבק הנחוש של מ.א. מגידו בהצתת שריפות ביער ובהשתוללות כלי רכב מוטוריים בחורף, לצד יצירת מסדרונות אקולוגיים והגנה מוגברת על הסביבה, כחלק ממהות המרחב הביוספרי.

בפאנל השני, בהובלת עמית יפרח – היועץ המשפטי וראש אגף קרקעות בתנועת המושבים, שעסק בנושא הותמ"ל, אמר ראש המועצה על הותמ"ל, שהינו כלי כוחני, הרסני ומיותר והדגיש את ההכרח להחזיר את הגה התכנון לוועדות המחוזיות.
בדבריו תיאר חולבסקי את המאבק שהובילה בהצלחה מ.א מגידו נגד תוכנית סיפוח כוחנית וחמורה והדגיש את ההכרח בשיח פתוח ורציני בין הרשויות.
"היכולת להצליח ולקדם מרחב אזורי צומח ופורח מותנית ביכולת לקדם במשותף פרויקטים ופעולות, ולתכנן, בשיח משותף בין העיר למועצה אזורית, כיווני התפתחות וצמיחה כך שיהיה תיאום מלא בין הרשויות".

בוועידה פגש חולבסקי את שרת הבינוי והשיכון – חברת הכנסת ד"ר יפעת שאשא ביטון והדגיש בשיחה איתה את ההכרח לבטל את הותמ"ל!