פעילות אביב מועצתית לילדי הגנים וכיתות א'-ב' בביה"ס היסודיים במועצה אזורית מגידו  

ביום חמישי, בתאריך 20/2/20, מחלקת החינוך קיימה יום מיוחד לילדי המועצה, בו כ- 430  ילדי בתי הספר היסודיים, משכבות א'-ב', התארחו בכל אחד מ- 16 גני החובה במועצה. 

יום זה התקיים בהובלתן של ארנית זיו גרטנר, מנהלת מחלקת גני ילדים, נועה אשכול, מנהלת מחלקת פרויקטים ויזמויות במועצה, ועידית חסיד, רכזת רשותית א'-ו' בחינוך הבלתי פורמלי שתרמה ועזרה בשילוב המדריכים של החינוך החברתי, בשותפות עם רכזות שכבת א'-ב' והנהלת בתי הספר.

בכל יישוב הייתה פעילות שתוכננה ע"י המורות והגננות – החל ממפגש ומשחק בגן ובחצר, הקראת סיפור משותף, עריכת פיקניק והכנת פיתות בטאבון, תחנות בחורשה ועוד.

נועה אשכול: "מרגש היה לראות את הילדים נפגשים, וברגע ילדי ביה"ס חוזרים להנות ממרחבי הגן, את השילוב וקבלת הפנים החמה ע"י הצוותים והילדים".

יום זה נולד לפני שלוש שנים מתוך חשיבה והרחבה של תכנית הרצפים המועצתית, במטרה ליצור קשר בין המורות והגננות, לתת למורות לחוות יום בגן ולהכיר את הסביבה הגנית, ולתת לילדי ביה"ס לבקר בגנים. כמו כן, יום זה מחזק חיבור לחינוך הביוספרי הן בלמידה רב גילאית והן בחיבור לקהילה.

קרין שטרן: "היו מגוון פעילויות שמראות שהיום הזה משמעותי, הקשר לנושא הרצפים בין הגן לבית הספר וגם הקשר לחינוך הביוספרי. ביום זה אנחנו שומרים על העקרונות של קשר לקהילה, למידה במרחבי חיים ומסורת".

ארנית זיו גרטנר: "היתה לנו  הזדמנות נהדרת לארח לכמה שעות את הילדים של ביה"ס ומורתם בגן לפעילות שתכננו במשותף גננות ומורות. הילדים מהגן מצפים לארח את ילדי ביה"ס בגן וילדי ביה"ס מחכים לחזור לרגע לגן – בעיקר לשחק בפינת משק הבית ובחצר".