פסטיבל באו הצלילים ה-6 במושב אליקים – חוויה שמשתבחת עם השנים

 

חגיגות סוף הקיץ בעיצומן וכמסורת, זאת השנה השישית, מציינים את המאורע במושב אליקים בפסטיבל מוזיקה אתנית-מזרחית ופולקלור ססגוני. השנה הופיעו על במת הפסטיבל זמרים צעירים, בני המושב, לצד האמן אמיתי אריכא שביצע ניגונים ושירה מהדיוואן התימני המסורתי. בשיא הערב עלה לשיר הזמר יואב יצחק שסחף אחריו את מאות החוגגים, שהתרפקו על נוסטלגיות משובחות. את הערב קינחה הזמרת האגדית ברכה כהן, אשר הרקידה את החוגגים בשירה ובצעד תימני, וזאת בליווי להקת המחול התימנית של מ.א מגידו.

השנה, לצד ההופעות, התקיימה בבית העם תערוכת יצירות של בת המושב, האוצרת ידידה ארמה-שופן. נושא התערוכה שנבחר השנה היה "שפת אם", והוצגו בה פתגמים נבחרים מהשפה התימנית יחד עם תרגומם לעברית. לצד זאת עיטרו את התערוכה תמונותיהן של ותיקות המושב.

בנוסף ניתן גם מענה לילדים – מתחם "מתנפחים" רחב במגרש הספורט, מה שאיפשר להורים להנות מהמופעים בנחת.

בתחילת הערב ברך ראש המועצה – איציק חולבסקי, את החוגגים וציין כי הוא שמח כל שנה להגיע לחגיגה הגדולה באליקים ולפגוש מגוון רחב של חוגגים. ראש המועצה הודה לוועד המקומי, ליו"ר נתנאל כהן ולחברי הועד, לצוות הפסטיבל ולמפיק זיו עופר. למחלקת תרבות של המועצה בראשות נתי וירבה והדס ברעם ולכל צוותי המועצה שסייעו לקיום האירוע.

לאחר מכן ברך את החוגגים ד"ר יגאל בן שלום, יו"ר האגודה לטיפוח מורשת יהדות תימן, ששיתף את החוגגים בהשקעה החשובה של האגודה לטיפוח ושימור המסורת התימנית במגוון דרכים, בין היתר באמצעות אירועי תרבות מרשימים מסוג זה.

בסיום דבריו העניק יו"ר הועד המקומי, נתנאל כהן, תעודת הוקרה לד"ר בן שלום על תרומתו המשמעותית לפסטיבל ולמושב אליקים.

יו"ר הועד המקומי, נתנאל כהן, הודה בדבריו לחברי הועד וצוות הפסטיבל, לראש המועצה, המנכ"ל וכל המחלקות שסייעו בהפקת הפסטיבל. כמו כן, לחברי המתמיד ואיחוד הצלה שנרתמו לאבטח את האירוע. כהן שיתף את החוגגים במיזמים ובפרויקטים שמקדם הועד המקומי, בין היתר יתקיים בקרוב חנוכת גן המשחקים החדש במושב ע"ש החייל נתנאל קהלני ז"ל וכן תתקיים בחול המועד סוכות צעדת אליקים ה-1 לזכרם של נתנאל ואלמוג גטיה ז"ל.

לסיום סיכם כהן: "פסטיבל באו הצלילים הוא חוויה שמשתבחת עם השנים ואני שמח לראות את מאות החוגגים, תושבי המושב וכאלו שהגיעו מקרוב ומרחוק על מנת לחוות את טעמו של באו הצלילים"