עוברים לאנרגיה סולארית – הטבה מיוחדת לתושבי מועצה אזורית מגידו

כחלק מקידום פיתוח בר קיימא במרחב הביוספרי מגידו והצורך לייצר אנרגיה חלופית וירוקה שתורמת לסביבה, יזמה המועצה עבור התושבים מהלך להתקנה של מערכות סולאריות על גגות בתי התושבים באמצעות התארגנות מרוכזת, שמגלמת בתוכה יתרונות כלכליים, טכניים ותפעוליים.

המהלך החל בהקמת צוות מקצועי שכלל נציגי ישובים ותושבים בעלי ניסיון בתחום האנרגיה הסולארית, שהמליץ על תכנית שתאפשר לתושבי המועצה לעבור לאנרגיה סולארית באופן פשוט, מקצועי ונגיש כלכלית. בעקבותיה פורסם קול קורא לחברות סולאריות להגשת הצעות מתאימות, ולאחר בחינת ההצעות נבחרה חברת וולטה סולאר להוביל את המהלך.

בחודש יולי 2019 הפרויקט יוצא לדרך ויחל בשלב ראשון במושבי המועצה (עין העמק, אליקים, מדרך עוז ויוקנעם המושבה) ובהרחבות של רמות מנשה וקיבוץ מגידו, ולאחר מכן יושלמו שאר הקיבוצים. 

באתרי הישובים הנ"ל פורסם מכתב הכולל את הקישור לאתר, שבו ניתן להירשם ולהזמין את חברת וולטה סולאר לפגישה אישית – www.volta.solar/megido

077-3500747בהמשך, לאחר תיאום המהלך עם הנהלות הקיבוצים יצא פרסום נפרד לחברי הקיבוצים לגבי תיאומי פגישות פרטניות עם חברת וולטה סולאר לצורך בחינת היישום וההתקנה בבתים הפרטיים בקיבוצים.

עיקרי "החבילה" המוצעת:

  • מחירים אטרקטיביים שניתנים לתושבי המועצה.
  • תיאום פגישה עם כל תושב או עסק מתעניין – צילום הגג עם רחפן והכנת הדמיות תלת מימד של המבנה בצירוף נתוני קרינה ותחזית הכנסות ותפוקות פרטניות.
  • מודל ליסינג סולארי – תושבי המועצה יוכלו לבחור במגוון מודלים פיננסיים המנגישים אנרגיה סולארית לכולם. תושבים אשר לא ירצו לממן או לקחת אשראי יוכלו לבחור במודל ליסינג במסגרתו ניתן לעבור לאנרגיה סולארית וליהנות מתקבולי חברת חשמל עבור השימוש בגג, ללא עלות ראשונית.
  • אחריות על התפוקה מטעם החברה – במידה ותושב החליט להתקדם עם הסכם תחזוקה, תינתן אחריות על תפוקת המערכת, הכוללת החזר כספי במידה וישנן חריגות.
  • הנחה נוספת לפי היקף התושבים אשר יתקינו מערכות באמצעות הפרויקט שמקודם במועצה – עד מחצית שנת 2020 יינתן החזר כספי חד פעמי לכל תושב שהתקין מערכת, בהתאם למספר התושבים שכלולים בפרויקט מכל יישובי המועצה, במדרגות מוסכמות מראש.