דלג לתוכן

"עוברות מסך – יוצרות מציאות"

יום היערכות לצוותי הגיל הרך במ.א. מגידו לשנה"ל תשפ"א

היום, (יום ד', 19/8) התקיים יום היערכות לשנה"ל הקרובה לצוותי הגיל הרך, ובהתאם לתקופה היה מפגש מקוון. כ-50 גננות, סייעות, מנהלי גיל רך וצוותי הדרכה ופיקוח נפגשו ליום למידה משותף אותו הובילה והפיקה ארנית זיו גרטנר, מנהלת מחלקת גני ילדים בשיתוף עם אורלי שי ולילך שטיינברג מפקחות משרד החינוך. ענת רוגובסקי, מדריכת גננות במשרד החינוך, הכינה מפה שהובילה את המשתתפים לאורך המפגש בזום.
כל משתתף ומשתתפת קיבלו הזמנה לקראת המפגש ולתחילת השנה החדשה שכללה ערכת שי, עם אוזניות למחשב, בקבוק מים בטעמים, חטיף אנרגיה ושקית בוטנים, מסיכה עם לוגו של המועצה ואלכוג'ל.
ארנית: "השנה שחלפה הייתה שנה שכמוה לא הכרנו ,התקופה הזאת מחזיקה בתוכה הרבה מאד הזדמנויות ללמידה אחרת בהרבה תחומים לצד חוסר הוודאות. היום הזה הוא תוצר של חיפוש אחר פתרונות של דרך אחרת לקיים את יום ההערכות לצוותי הגיל הרך. מרגש במיוחד שאצלנו במועצה נהייתה מסורת שליום זה מוזמנים גם מנהלי הגיל הרך וגם הסייעות, שהן חלק בלתי נפרד מצוות הגן".
בפתח המפגש נשמעו ברכות של איציק חולבסקי – ראש המועצה, אברהם אזולאי – מנכ"ל המועצה וקרין שטרן – מנהלת מחלקת חינוך. לאחריהן הוצגה מצגת קצרה לפתיחת היום "צוותי הגיל הרך – נבחרת מנצחת" שהכינה ארנית זיו גרטנר וערכה יפעת שרון.
איציק חולבסקי, ראש המועצה: "בפתח השנה החדשה אני מאחל המון הצלחה. אנו עומדים בפני שנה מאתגרת מאד, אני בטוח שעם הכישרון, הניסיון, היכולות והמסירות של צוותי הגן, נהפוך את השנה הזו לשנה נהדרת לכל ילדי המועצה, לנו ולמערכת החינוך. תודה על ההשקעה לאורך השנים. שתהיה שנה מוצלחת ונפלאה".
אברהם אזולאי, מנכ"ל המועצה: "הגיל המשמעותי של הגן מעצב את הילד לכל השנים הבאות, ואתם המובילים המשמעותיים. שתהיה שנה מוצלחת ובריאה".
קרין שטרן, מנהלת מחלקת החינוך: "על אף המורכבות והקשיים תראו בשנה זו הזדמנות לעשות אחרת, מאחלת לכל הצוותים שנה מוצלחת".
אורלי שי, מפקחת גני ילדים בחינוך הממלכתי: "זהו יום הערכות כל כך אחר המכיר את הערך של המנהיגות בקהילות".
לילך שטיינברג, מפקחת חמ"ד: "אמנם מערכת החינוך עובדת בתנאים מגבילים, אבל אנו ממשיכים לפעול ולתת מענה לכל הילדים בישראל. מאחלת שיגרה ברוכה למרות הקורונה".
במהלך המפגש נערכה סדנת "פתרונות יצירתיים לאתגרים חינוכיים" של הקרן לעידוד יוזמות חינוכיות, אותה העבירו מיטל זיידל ודרור זכאי. בחרנו בסדנה שמתאימה לעידן הקורונה, בו המציאות מכתיבה צורך להתאמות, גמישות ויוזמות חדשות, במהלכה הצוותים הכירו שני מודלים לעבודה שפותחו על ידי הקרן, המזמינים לחשיבה אחרת, חשיבה על יש מיש.
לסיום היום המרתק, אליאב נהרי, קב"ט המועצה נתן הנחיות לקראת השנה שלפנינו, ואחריו המפקחות נתנו את ההנחיות והיערכויות מטעם משרד החינוך.
ארנית: "היה יום מוצלח מאד ומרגש לאור השימוש בכלים דיגיטליים שעוד יחסית חדשים לכולנו .יצרנו מפגש מלמד, שכל אחת לקחה ממנו משהו חדש – הן כלי לעבודה והן שינוי תפיסה לגבי הדרך של העבודה מרחוק במציאות ימי הקורונה. שתהיה שנה טובה ובריאות איתנה לכולנו!".