דלג לתוכן

סיום עונה – "שיר ליל שבת" במרכז תרבות מגידו

מופעי "שיר ליל שבת" מתקיימים במשך 12 שנים במרכז תרבות מגידו. מוביל ומנחה את המופעים דודו זכאי חבר קיבוץ דליה ושותפים לו אומנים רבים מהאזור, נגנים וזמרים, המושכים קהל נאמן מיישובי המועצה האזורית מגידו וגם מרחוק.
בכל מופע מארח דודו אומן אורח ידוע ומוכר.
בסדרה שהסתיימה התארחו: מיטל טרבלסי, יורם טהרלב, שלמה גרוניך ועינת שרוף.
משפחת זכאי מרובת כישרונות ושותפה פעילה בהפקת הסדרה. מתן – מעבד מוסיקלי, נגן וזמר שבשנתיים האחרונות היה מעורב מרחוק עקב שליחות בארה"ב, ואמיר – שמפיק במקצועיות וביד רמה את המופעים.
מחלקת התרבות של המועצה בניהולו של נתי וירבה ומנהלת האולם ענת אמור, שותפים מלאים ליוזמה הברוכה וליצירת הסדרות לאורך כל השנים.

קהל רב מגיע לערבים והכרטיסים נמכרים במלואם בכל מופע. במהלך הסידרה השיק דודו זכאי תקליטור חדש "אדם ונוף" וחגג יום הולדת 70. השיר "כמו שאת", שנכתב והולחן עבורו במיוחד ע"י עילי בוטנר, בן קיבוץ עין כרמל, מושמע ברדיו וגורף מחמאות. מילותיו מספרות על האהבה של דודו ליעל, אשתו ואם ילדיו, לצד הגעגועים למי שגדלו ופרחו מהקן ועשו את השניים לבודדים יותר. "אהובתי תראי, נשארנו שנינו בעולם/ הילדים גדלו, עזבו, נסעו הרחק מכאן/ ומי ידאג לשנינו כשכבר לא נוכל יותר/ מי יזכור אותנו, מי יהיה כאן לספר" – כך נפתחת הבלדה המצמררת שממשיכה לרגש גם לאחר שקולו המלטף של זכאי חדל מלזמר. "וערב שיורד מביא איתו געגועים/ לבית שהיה לנו, לצחוק בחדרים/ לארוחות הערב במרפסת הקטנה/ רוקדים בסוד רק שנינו ודומעים ממנגינה", והשורות החותמות את השיר מביאות נחמה: "וגם אם לא אמרתי לך יותר מדי שנים/ את הכי יפה כמו מיליון שירים".
ענת אמור – מנהלת מרכז התרבות מגידו:
"סדרת 'שיר ליל שבת' ובה חמישה מופעי זמר בהשתתפות זמרים ונגנים המקבלים את מקומם על הבמה שלנו, היא הפקה מקומית מיוחדת ומרגשת המעניקה חוויה נפלאה לרבים מתושבי המועצה ומחוצה לה.
תודה גדולה לאומנים ולקהל הרב המגיע לכלל האירועים, לדודו זכאי ולמשפחתו על ההפקות האיכותיות, למטריקס על ההגברה והתאורה, ל'חלוצות' הנהדרות וכמובן לצוות האולם איילת טייב, ויקטור דרי וערד שוהם".

איציק חולבסקי ראש המועצה:
"סדרת 'שיר ליל שבת' הינה עוד הפקה מוצלחת משלל ההיצע הנהדר של מחלקת התרבות במועצה בהנהגת נתי וירבה וענת אמור מנהלת מרכז תרבות מגידו. בקרוב צפוי לנו קיץ מדהים עם מופעים מעולים, שיתרחשו באולם התרבות, בסביבתו וביישובי המועצה. התרבות הנפלאה במועצה אזורית מגידו לא עוצרת לרגע".