דלג לתוכן

נחנך מרחב הלמידה החוץ כיתתי בביה"ס פלגים

מרחב למידה חוץ כיתתי, ראשון מסוגו במועצה האזורית מגידו, נחנך היום (ג') בביה"ס פלגים במעמד תלמידי בתי הספר, ראש המועצה האזורית איציק חולבסקי, מנהלת בי"ס הדס ורהפטיג, מנכ"ל המועצה אברהם אזולאי והנהלת המועצה.

במסגרת המיזם יוצא הדופן, נחנכה כיתת חוץ וזאת כחלק מהתפיסה הבית ספרית ולפיה ילדים יכולים ללמוד גם מחוץ לכיתה ובכל מקום והדבר יוסיף לחוויה הלימודית ויפתח בפניהם אופקים חדשים. העבודה על המיזם החלה כבר לפני שנתיים, בשיתוף פורום הורי בית הספר, עוד לפני הקורונה. לאחר גיוס הכספים, החל התכנון להקמת המרחב? שבתוכו כיתת חוץ, מקומות ישיבה, מרחבים לגידולים חקלאיים, מטבח חוץ ואפילו מתקני נינג'ה אתגריים.

על פי מדיניות בית הספר, כלל התלמידים יוצאים  ללמוד במרחבים החוץ כיתתיים, באופן קבוע ורציף, מתוך אמונה שדרך למידה זו מאפשרת חוויית למידה שונה,  משמעותית וחדשנית. הלמידה החוץ כיתתית משתלבת עם יום ביער, במסגרתו  התלמידים יוצאים ללימודים ביער פעם בשבוע שבו הם לומדים גם לימודי ליבה במרחב טבעי תוך פיתוח חושים שונים.

ראש המועצה איציק חולבסקי: "חשוב ללמוד גם בחוץ, במרחבים הפתוחים, במיוחד לאור מה שראינו מתרחש בשנה האחרונה אבל לא רק. יש לפלגים צוות מצוין בהנהגת הדס, הנהגת הורים חזקה ותלמידים מאושרים".

מנהלת ביה"ס הדס ורהפטיג: "אנו מאמינים שלמידה מחוץ לכיתות במרחבי למידה מגוונים, מזמנת לתלמידים חוויה של התפתחות, העצמה, חיבור לסביבה ולמידה תוך דיאלוג בינם לבין עצמם ובינם לבין הסביבה. דבר זה תואם גם את הגישה הביוספרית. אני מודה לכל השותפים – להורים, למועצה ולצוות בית הספר על עוד צעד משמעותי בהגשמת חזון בית הספר".