דלג לתוכן

נוער מועצה אזורית מגידו מציין את יום המאבק באלימות נגד נשים

מאבק בתופעה חברתית קשה לעיכול וכואבת להבנה –
נוער מ.א. מגידו מציין את יום המאבק באלימות נגד נשים.

עשרות בני נוער ממועצה אזורית מגידו יצאו ביום המאבק באלימות נגד נשים להפגנה, שאורגנה על ידי חברת הנעורים רעות. ההפגנה התקיימה בכיכר הסמוכה לתיכון מגידו ולצד בני הנוער נכחו בהפגנה ראש המועצה איציק חולבסקי, שרון אבני כהן – אחראית הרשות על שוויון מגדרי, תושבים וצוותי חינוך.

איציק חולבסקי, ראש המועצה: "תופעת האלימות נגד נשים חמורה בעצם קיומה ובמהותה, מזעזעת בשכיחות שלה, בקלות הבלתי נסבלת שלה ובאופן הנורא בה היא מתרחשת. אני קורא להילחם בה מלחמת חורמה נחושה, עקבית ותקיפה. חובה להגן על הנשים ולהחמיר את הענישה על הפושעים. מברך על הפעילות החשובה במועצה ובמוסדות החינוך שלה."

ליה זכאי, יהלי יצחקי ונויה נדיר – נציגות הנוער, בנאומן בהפגנה: "אלימות נמצאת בכל רחבי העולם, פיזית, מינית, כלכלית ונפשית. אנחנו מציינים את המאבק הזה פעם בשנה, כשיש כאלו שנאבקות כל יום, מאבק בתופעה חברתית קשה לעיכול וכואבת להבנה. רק בתשע השנים האחרונות בישראל נרצחו 183 נשים, על ידי הקרובים אליהן ביותר.
רצח שנובע מהאהבה? לא. מאובססיביות, קנאה ורכושניות.
זה מתחיל ב״אל תצלמי את עצמך״ ב״החולצה שלך פתוחה מדי״ ב״מי הולך להיות שם?״ מתפתח ל״היום את לא יוצאת״, ״את עושה מה שאני אומר״, ״את כלום בלעדי״ עובר לאיומים, אלימות והתעללות, ולפעמים, באופן נורא, זה נגמר ברצח כשלא מזהים את הסימנים, כשלא תומכים ומקשיבים.
בימים אלו, על כל אחד ואחת מאיתנו להסתכל מסביב, להקשיב, לתמוך ולדווח.
לעצור את האלימות בזמן, למנוע את הנורא מכל"

עוד באותו יום התקיימו מעגלי שיח בחברת הנעורים רעות לשכבות ז-יב'. הפעילות הועברה על-ידי צוות החניכות המארגן ומחנכי הקבוצות. במעגלי השיח דנו בסוגי אלימות דרך סיפור אישי ובשאלה מה אנחנו יכולים לעשות כחברה כדי לשנות את המצב.