נבחרת הרובוטיקה של המועצה מייצגת את ישראל בדובאי

 

חמישה תלמידי תיכון של מועצה אזורית מגידו, העולים לכיתה י"א, יעשו היסטוריה: בסוף אוקטובר ייצגו את ישראל באולימפיאדה לרובוטיקה בדובאי.

 

 נועה דומן, יובל פרי, רון פרי, עומר ברעם ואיתי זיו,  שנבחרו מתוך קבוצה גדולה של תלמידים השותפים לפרויקט, ייצגו את המועצה האזורית מגידו בתחרות.

התלמידים משתתפים במיזם של ארגון "first", יחד עם פרופ' אלון וולף מהטכניון, ובליווי המנחים: אסנת דומן, גיורא אביתר מרמות מנשה וניסים לוי מרמת השופט. מפעל "ת.מ.ה" בקיבוץ משמר העמק שותף למימון  הפרויקט ומלווים את הקבוצה מנטורים מהמפעל. התלמידים יתמודדו מול 179 נבחרות תלמידים מהעולם, כאשר לכולם מטרה משותפת: לנקות פסולת מהאוקיינוסים באמצעות רובוט שפיתחו. הנבחרת שתגיע להישג הכי גדול היא שתזכה.

 נועה דומן, תלמידה במשלחת: "אנו יוצרים רובוט שמנקה אוקיינוסים באמצעות שליפת כדורים שמדמים לכלוך, המטרה להביא מדליית זהב".

 איציק חולבסקי ראש המועצה האזורית מגידו: "ההשתתפות באולימפיאדה היא הישג מרשים מאד לנבחרת תיכון מגידו ועצם קיומה בדובאי מרגש במיוחד. נבחרת הרובוטיקה של תיכון מגידו מביאה כבוד רב למועצה ולתושבים, אני מאחל לה הצלחה באולימפיאדה ובטוח שתייצג בכבוד את המועצה ואת מדינת ישראל".

שתי קבוצות מתיכון מגידו פעילות בפרויקט הרובוטיקה (חטיבת ביניים וחטיבה עליונה), להמשך הפעילות המבורכת, גם בשנת הלימודים הקרובה, הם ישמחו לתרומות. ניתן ליצור קשר עם אסנת דומן בטלפון 0542445815

 

לסרטון הסבר לחצו כאן