נבחרת הרובוטיקה יזמה את ניקוי חוף מעיין צבי

כאשר אומרים על תחרויות הרובוטיקה של FIRST "יותר מרובוטים" –

מתכוונים בדיוק לזה

מיד אחרי סוכות תצא נבחרת הרובוטיקה של מועצה אזורית מגידו לתחרות בדובאי. התחרות מדמה רובוטים לניקוי אוקיינוסים (בכל אולימפיאדת רובוטיקה יש נושא סביבתי אחר). בשבוע שעבר חברי וחברות נבחרת הרובוטיקה הזמינו את תלמידי ותלמידות שכבת י"א של תיכון מגידו להצטרף אליהם לנקיון חוף הים של מעיין צבי.
כ- 100 תלמידים ותלמידות הגיעו באמצע יום חם מאוד וניקו את החוף.
האווירה הייתה מעולה והחוף… השתפר, מוזמנים לקחת השראה וללכת עם שקית ביד לחוף.
ראש המועצה והצוות הבכיר נפגשו עם המנטורים של קבוצות הרובוטיקה, שמעו על היקף הפעילות הגדול של חוגי הרובוטיקה במסגרות החינוך של המועצה וביישובים, בליווי מתנדבים רבים המסייעים בקידום התכנית, ברכו את חמשת התלמידים ומלוויהם באיחולי הצלחה בתחרות הקרובה בדובאי.

התלמידים משתתפים במיזם של ארגון first בשיתוף עם פרופ' אלון וולף מהטכניון ובליווי המנחים אסנת דומן, גיורא אביתר מרמות מנשה וניסים לוי מרמת השופט. מפעל "תמה" בקיבוץ משמר העמק שותף למימון הפרויקט ומלווים את הקבוצה מנטורים מהמפעל. חברי הנבחרת יתמודדו מול 179 נבחרות תלמידים מהעולם, כאשר לכולם מטרה משותפת – לנקות פסולת מהאוקיינוסים באמצעות רובוט שפיתחו. הנבחרת שתגיע להישג הכי גדול היא שתזכה.
נועה דומן, תלמידה במשלחת: "אנו יוצרים רובוט שמנקה אוקיינוסים באמצעות שליפת כדורים שמדמים לכלוך. המטרה להביא מדליית זהב".

בהצלחה בתחרות, כמובן שעוד תשמעו על החבורה המופלאה, על התחרות ועוד…