דלג לתוכן

מתווה לימודים מקורי וייחודי במועצה אזורית מגידו

אנו שמחים לבשר על מתווה לימודים ייחודי שגובש בהובלת מחלקת החינוך של המועצה, בהנחיית ראש המועצה ומנכ"ל המועצה ובשיתוף מנהלות בתי הספר ומנהלי החינוך מהיישובים. על פי המתווה – כל תלמידי בתיה"ס היסודיים ילמדו 5 ימים בשבוע ותלמידי החטיבה והתיכון ילמדו 3 ימים בשבוע בבית הספר.

קרין שטרן – מנהלת מחלקת החינוך: "חשוב לציין – המציאות המורכבת בה אנו חיים הופכת כל מתווה לנתון לשינויים. לכל אורך השנה נאלץ כולנו לגלות גמישות בהתאם להתפשטות הקורונה ולהנחיות הממשלה המשתנות.
בנינו את המתווה הייחודי על פי העקרונות הבאים:

✅הגעת התלמידים למוסדות החינוך כמה שיותר ימים בשבוע

✅שמירה על קשר ישיר עם התלמידים. המפגש החברתי והבין אישי נחוץ מאוד לשמירה על השגרה וליצירת ביטחון ויציבות עבור התלמידים והוריהם.

✅ מתן מענה לתלמידים בשיפור האמצעים והכלים טכנולוגיים, במטרה לשלבם בכל הניתן בלמידה ובשמירה על שגרת לימודים שבועית קבועה

✅שילוב ידיים של מערכת החינוך הישובית והפעילות הבלתי פורמלית עם בתי הספר".

  • ילדי הגנים ילמדו לאורך השבוע כולו במסגרות הגנים כרגיל.
  • תלמידי כיתות א' ב': ילמדו בביה"ס במסגרת כתות האם 5 ימים בשבוע, 5 שעות ביום.
  • תלמידי כיתות ג' ד' : ילמדו בביה"ס כשכל כתה תתחלק לשתיים, 5 ימים, 5 שעות ביום.
  • תלמידי כיתות ה' ו': ילמדו 5 ימים בביה"ס, כאשר יום אחד יהיה בחווה (לפי שכבות). בכל יום ילמדו 4 שעות בבית הספר ושעה נוספת למידה בזום מהבית בשעות הצהרים.
  • תלמידי חטיבת הנעורים והתיכון – ילמדו 3 ימים בשבוע בביה"ס יום מלא , החלוקה תהיה כשכיתת האם מחולקת לשתיים. כל תלמיד יגיע לביה"ס 3 פעמים בשבוע ובימים האחרים תתקיים למידה מרחוק משולבת בפעילות ביישוב .
  • פרויקט היל"ה- הלימודים יתקיימו כסדרם .
  • החינוך המיוחד בכל הגילאים יפעל כרגיל.

אנו נערכים לפתיחה אחראית ובטוחה של שנת הלימודים לטובת שמירת השגרה ומתן מענה חינוכי וחברתי מיטבי, תוך הקפדה על ההנחיות והכללים של משרדי הממשלה, כדי לשמור על בריאות התלמידים והמורים. היערכותנו כוללת גם גיוס כוח אדם נוסף ללמידה בקבוצות, רכישת אמצעי מיגון וחומרי ניקיון והצטיידות באמצעים טכנולוגיים הנותנים מענה ללמידה מרחוק.

מתווה זה נוצר בעבודה משותפת של מחלקת החינוך ומנהלי החינוך ביישובי המועצה, מנהלי מוסדות החינוך, ומפקחי בתיה"ס ממשרד החינוך.

קרין שטרן, מנהלת מחלקת חינוך: "אנו מבקשים להודות לכל השותפים לדרך ובטוחים שגם בהמשך, אם וכשיהיו שינויים, נוכל להפיק מתווים מותאמים ככל האפשר לתלמידי המועצה עפ"י התפישה החינוכית אותה אנו מובילים".

איציק חולבסקי, ראש המועצה: "אני גאה במערכת החינוך ובצוותי בתי הספר על בניית מערכת מותאמת לחזון המועצה ולאילוצי התקופה המאתגרת. חשוב להדגיש שהמועצה הייתה חלק משמעותי במאבק על המשך הקידום נוער! מאחל לכל התלמידים שנת לימודים נפלאה".