משלחת גננות מגרמניה התארחה אצל גננות מיישובי מועצה אזורית מגידו

פרויקט חילופי משלחות בין גננות מועצה אזורית מגידו וגננות מחוז הוכזאורלנד בגרמניה מתקיים ברצף זו השנה השישית במסגרת קשרי ברית ערים תאומות 

ארבע גננות, בליווי יקירת השותפות אלזה גרסקא, הגיעו ללמוד על הגנים במרחב הכפרי ביישובי המועצה. האורחות עבדו במשך שבוע לצד הגננות שלנו: אילנה מדו ממדרך עוז העובדת בגן במושב,  קרולינה קלי מקיבוץ מגידו העובדת בגן ברמות מנשה, הגר מרגלית – גננת  ואיילה שטרית – מנהלת הגיל הרך, שתיהן חברות רמת השופט ועובדות בו. את הביקור ליוו מטעם המועצה מנהלת הגיל הרך ארנית זיו גרטנר ויעל ברניר דוברת המועצה ומתאמת קשרי חו"ל.

הגננות למדו על דרכי החינוך וסדר היום בגנים, נחשפו לשיטות מתודיות, חוו טיולים והשתתפו בחגיגות יום העצמאות של הגנים ביישובים. במיוחד התרשמו מ"חצר הגרוטאות", החצר השופעת באביזרים שיצאו משימוש והופכת לגן משחקים מרתק לילדים הצעירים, שהיא ייחודית אף בישראל ומהוה דגם חינוכי המאפיין את חצרות הגנים במרחב הכפרי. האורחות הביעו פליאה – עד כמה מקום פעילות זה אטרקטיבי לילדים, מחנך, מגרה ומסקרן. בין היתר טיילו עם הילדים ושמחו לראות את הטיול החופשי המאפשר לילדים להכיר את סביבתם הקרובה.  

שהותן של האורחות  מגרמניה באזור חפף את ציון יום הזיכרון ויום העצמאות  בישראל. הן חלקו עם תושבינו את עצרת יום הזיכרון ב"יד לבנים" ואת חגיגות העצמאות ביישובים של הגננות אצלן התארחו.

במהלך שמונת  ימי הביקור האורחות לנו ב"זהר בדשא" – הלינה הכפרית בקיבוץ דליה, סיירו בתל מגידו, נפגשו עם ראש המועצה ובעלי תפקידים ובסוף השבוע סיירו בכנרת ובירושלים.

ביום האחרון לביקור סיירו בגן השפתי בקיבוץ דליה ובבית התינוקות "מחמדי" בהדרכתה של הילה יוסף  – מנהלת החינוך בדליה וחברה באחת המשלחות הקודמות שיצאו לגרמניה.

בקיבוץ משמר העמק פגשו את בשמת בירנבאום – מנהלת הגיל הרך וטל ארזי שערכו להן סיור מרתק בקיבוץ השיתופי.

בסיור ראו גם תוצרים לשותפות המקצועית המצוינת. בשמת, שהייתה במשלחת גננות שביקרה בגרמניה לפני שנתיים (אוקטובר 2017) מספרת: "בסיור שערכנו ראיתי מתקן באחד הגנים שמאד מצא חן בעיני. חזרתי לארץ עם הרעיון והתצלום, רמי בהר וישי דרור מנגריית משמר העמק נענו לבקשתי ויצרו לי מתקן באופן מדויק להפליא, הנמצא כיום בבית התינוקות "תות" ונהנים ממנו  הילדים, הצוות וההורים. זו דוגמא נהדרת לחיבור, לשותפות וללמידה ההדדית ביננו, אנשי המקצוע משתי המדינות".   

יעל וארנית המלוות את התכנית: "מפגשי הגננות הוא פרויקט מצליח זו השנה השישית. מעל לכל המטרות המקצועיות בולט הרצון, מצד כל המעורבים, לחיבור הבין אישי, הרצון להכיר, לשמוע על ישראל מקרוב וליצור קשרים עתידיים. אנו יודעות מניסיוננו שהקשרים בין הגננות נשמרים לאורך כל השנה ובכך אנו רואים הישג. ארבע הגננות  מהמועצה  יגיעו לביקור גומלין באוקטובר 2019,  יתארחו בבתיהן של הגננות, יעבדו בגנים ויסיירו במוקדי חינוך במחוז הוכזאורלנד.