מקדמים את התיירות במגידו

ביוזמת מועצה אזורית מגידו, בשיתוף עם משרד הכלכלה והתעשייה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ומעוף עפולה – הושק "פורום תיירנים" במגידו, לקידום העסקים הקטנים והבינוניים בתחום התיירות ופיתוח הכלכלה המקומית.
באירוע ההשקה השתתפו עשרות בעלי עסקים מתחום התיירות באזור, איל רום מנהל החברה הכלכלית במועצה האזורית מגידו, הגר ראובני מנהלת המרחב הביוספרי במועצה האזורית מגידו, טל נוי מנהלת מעוף עפולה ומנחת הפורום ד"ר אסנת ברושי-חן, יועצת בכירה במעוף, וחוקרת בתחום התיירות.

אזור מגידו מאופיין בריבוי עסקים קטנים ובינוניים מתחום התיירות, הנופש והפנאי. ענף התיירות ממשיך להתחדש ולהתפתח אך גם חווה שינויים בשנים האחרונות אשר גרמו לאתרים לשנות את פניהם. עסקי תיירות, המעוניינים להמשיך ולפעול בתחום התיירות, מחויבים להשקיע בפיתוח העסק כמעט מדי שנה בשנה. תהליך השקעה זה מתחיל בניתוח ותכנון צעדים חכמים ומושכלים, שיענו על דרישות הלקוחות הפוטנציאליים ויניבו את הפירות המצופים.

הפורום יהווה פלטפורמה לעסקים ולמועצה האזורית ליצירת אסטרטגיה עסקית משותפת. במסגרת הפורום ייענו הצרכים המקצועיים של התיירנים, יוענקו להם תכנים מקצועיים ועסקיים, ויגובשו תכניות ליצירת שיתופי פעולה מקומיים, בהדרכת מנחה מקצועי מתחום התיירות. כמו כן, יונגשו עבורם כלל כלי הקידום העסקי של מעוף, במטרה לפתח את פעילות העסק התיירותי, לעודד יזמות בתחום, וכך לפתח את הכלכלה המקומית.

איציק חולבסקי – ראש מועצה האזורית מגידו: "חשוב למועצה לפתח את כל העסקים בתחומה. המועצה מקדמת תוכניות פיתוח תיירות גדולות במרחב וחשוב לה לתמוך בעסקי התיירות שיקדמו, יחד עם המועצה, את האיזור כולו."

טל נוי – מנהלת מעוף עפולה: "לפורום תיירנים חשיבות עצומה בקידום הכלכלה המקומית, גיבוש המוצר התיירותי וייעוץ לפיתוח העסק לתיירנים. במעוף אנו מקיימים הדרכות המספקות לכל בעל עסק את הכלים המאפשרים לו לבצע תהליכים ומשימות לקידום ופיתוח העסק, בעזרת יועצים אישיים ומלווים עסקיים, המסייעים בקבלת החלטות נכונות, ביצוע תהליכים שיווקיים חדשים ועוד, הכל על מנת שהעסק ימשיך להיות רלוונטי בעולם התיירות המתפתח של ימינו. אנו מודים למועצה האזורית מגידו על שיתוף הפעולה ומזמינים בעלי עסקים נוספים להצטרף לפורום התיירנים החשוב".