דלג לתוכן

מפגש לקידום קשרי תעופה חיפה-פאפוס קפריסין

קידום השדה בחיפה ייתר וימנע הקמת שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל וייתן פתרון מצויין לתושבי הצפון לכל היעדים באירופה.

ראש  מועצת מגידו – איציק חולבסקי, טס לפאפוס-קפריסין משדה התעופה בחיפה במשלחת של 7 ראשי רשויות וסגן אחד, בהנהגת ראשת העיר של חיפה – ד"ר עינת קליש-רותם.

המשלחת קיימה פגישת  עבודה של שעתיים עם ראשי הערים פאפוס, לימסול ונציגה בכירה של משרד התיירות של קפריסין. במפגש דובר על דרכים לשיתופי פעולה, שיחזקו את הקשר התיירותי בין חיפה לקפריסין ויגדילו את היעדים התיירותיים לעיר חיפה ולצפון בטווח הקרוב וכמובן בטווח הארוך.

איציק חולבסקי: "נתתי לנציגת משרד התיירות הקפריסאי חומרים על תל מגידו ועל הפרוייקט העתידי של בית התפילה הנוצרי וריצפת הפסיפס.
אני רואה בשדה התעופה של חיפה מנוע צמיחה כלכלי ותיירותי משמעותי לחיפה ולכל הצפון, בדגש מיוחד על מתחמי הכלכלה והתיירות שמועצה אזורית מגידו מקדמת במרחב צומת מגידו. 
היעדים האפשריים כבר היום הינם הגדלת מספר הטיסות היוצאות של ישראלים והגדלת מספר הטיסות הנכנסות של תיירים נוצרים לחיפה, למגידו, לעמק, לנצרת ולטבריה, עד להיקף של כרבע מיליון נוסעים בשנה.
שדה תעופה בינלאומי אזורי בחיפה יכול לשרת את כל הצרכים של הצפון, והמקום הטבעי לו הוא בלב המטרופולין של חיפה.
אני מאמין שקידום השדה בחיפה ייתר וימנע הקמת שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל ויתן פתרון מצויין לתושבי הצפון לכל היעדים באירופה.
כל הכבוד  לראשת העיר של חיפה על המנהיגות והחזון ולחברי ראשי הרשויות שתומכים ומחזקים אותה. יחד נחזק את חיפה!, נמנע אסון בעמק ונקדם שדה תעופה בינלאומי משלים לנתב"ג בצפון הנגב!"