דלג לתוכן

מסיימים סמסטר בתיכון מגידו בסימן ערבות הדדית – כולם שווים

קהילת החינוך של תיכון מגידו זכתה למפגש מרגש עם אורחים מהקהילה שלנו בסימן "ערבות הדדית – כולנו שווים" וקבלת אנשים עם צרכים מיוחדים. לכל כיתה נכנסו האורחים שלנו ושיתפו אותנו בסיפורים אישיים מרגשים. זאת היתה למידה לחיים.

תודות!, ראשית לדורון ארז שהוביל את היום ולעמית גדש הרכזים החברתיים. לכל המורים שסייעו ועזרו בהסעות, קבלת האורחים, הכוונה וליווי, וכמובן לסימה מנט – מנהלת ביה"ס, שיכולה להיות גאה כי היום הקהילה היתה בתפארתה.

מי הגיע לשוחח עם הנוער? קצת ארוך אבל שווה לקרוא:
אירה חייט ממשמר העמק, סיפרה על הטרשת הנפוצה בה חלתה, על השתתפותה בפרויקט "נגישות ישראל" ובהעלאת המודעות לנושא המוגבלויות.
אלעד עברון מעין השופט, סיפר על שנת השירות שלו ב"כנפיים של קרמבו" וההתנדבות בבי"ס "ירדן" – בי"ס לילדי פליטים.
שלומית נוימרק-שרוני מהזורע, ספרה על התמודדותה עם בת שהתגלתה כחירשת ועל פעילותה לשינוי המודעות ולהנגשה למען ילדים עם צרכים מיוחדים.
אפרת פינסקר ואביה אילן – מהיוגב, שיתפו בסיפור החיים של ילדה ובוגרת על כסא גלגלים ובעלת צרכים מיוחדים, ועל הרצון שלה, לצד הקושי, להשתלב כיום בחברה.
רוית גרוסמן מאליקים סיפרה על בנה, המאובחן על הרצף התקשורתי ועל דרכי התמודדות של ילדים עם אוטיזם.
חן סויסה, שביימה את הסרט "במילים שלי", המתאר את התמודדותה עם גמגום.
דרורית אברהם מדליה שסיפרה על בנה – יאיר, שנולד עם תסמונת דאון ועל המקומות המצמיחים.
עוז פרדו – תלמיד שלנו שסיים בשנה שעברה את ביה"ס, שיתף ביחד עם אמו ליאורה, חוויות מביה"ס, וסיפר גם על מכינת חנתון שמשלבת נערים כמותו, בעלי צרכים מיוחדים.
דקל ורונן לין ממשמר העמק שיתפו בהתמודדות המשפחתית וסיפרו על כיבוש אתגרים חדשים.
ישראל רז מדליה סיפר על תחום  העיוורון.
בועז בן זאב שיתף בהרצאתו על חוויותיו כאבא לבן שחייו השתנו בפתאומיות.
לילי גולדויין מיקנעם המושבה סיפרה על כבדות ראיה והדרכת קבוצות בעמק השלום.
רז רוטמן, בוגר ביה"ס שלנו, שאף מדריך טיולים, שיתף בתאונת הדרכים הקשה שעבר ותוצאותיה, כמו גם על הלימודים כיום באונ' חיפה.
ביום המיוחד הזה השתתפו נציגי "כנפיים של קרמבו", נציגי עמותת "לוטם" המנגישה טיולי טבע לכלל האוכלוסיות בישראל, ובפרט המדריכות הנהדרות של העמותה, שפועלת בעמק השלום למען הנגשת מסלולי טיול לנכים, וכמובן – 
התלמידות שלנו, המדריכות בתנועת "כנפיים של קרמבו" שהעבירו שתי סדנאות על ההדרכה שלהן.