דלג לתוכן

מליאת מועצה אזורית מגידו אישרה את תקציב 2020

התקציב עומד על 118 מיליון שקל, גידול של  כ- 2.4  מיליון שקל ביחס לשנת 2019

63% מהתקציב מופנה לפעילות חינוך פורמלי ובלתי פורמלי, רווחה, תרבות וספורט.

בישיבת מליאת המועצה, שנערכה ב  31/12/2019, אושר התקציב הכולל של המועצה.

ראש המועצה – איציק חולבסקי, פירט בפני חברי המליאה את הדגשים המרכזיים והיעדים העומדים בפני המועצה:  "בשנת 2020 נמשיך להוביל להגשמת חזון בו המועצה הינה מרחב ביוספרי המשמר את שטחיו הפתוחים וערכי הטבע שבו, המהווה בית לתושביו, מחזק ומפתח יישובים רב דוריים ורבגוניים, תוך יצירת קהילה אזורית המושתתת על אחריות, יוזמה, כבוד לאדם ולסביבה וזיקה למורשת.

בשנת 2020 נמשיך במאבקים חשובים על עתיד האזור שלנו: נגד שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל, נגד אחסון חומרים מסוכנים באתר "חגית" ולקידום שדרוג כביש 66 המסוכן!. 

בשנה זו נשלים את בניית אולם הספורט בבית ספר "עומרים", נעצים את מרכז הצעירים שהוקם במועצה בשנה האחרונה, נקדם הקמת מרכז טכנולוגי-חינוכי בתיכון מגידו ונבנה בית ספר חדש באליקים עבור 'קשת התקווה'.  

מפעל ההשבה לרמת מנשה יושק בקיץ, מפעל זה יאפשר נטיעת אלפי דונם מטעים בהר והוא בשורה נפלאה לחקלאים, ליישובים ולמועצה.

יחד עם קק"ל נקדם את הקמתו של מרכז חינוך מורשת, נקדם תיירות וסביבה בג'וערה ואת הפרויקטים המרכזיים בתוכנית האסטרטגית למרחב צומת מגידו, בדגש על נחל הקיני.

נקים אגודת ידידים למועצה האזורית מגידו, שתסייע לנו בקידום פרויקטים אסטרטגיים". 

גזברית המועצה – רו"ח מיכל כהן, פרטה את התפלגות מקורות ההכנסות במועצה הצפויות ב 2020, ובהן 50 מיליון שקל ממשרדי הממשלה, 44 מיליון שקל מגביית ארנונה ו- 24  מיליון שקל מהכנסות עצמיות ואחרות. "תקציב 2020 מבטא  את סל השירותים שמעניקה המועצה לתושביה וליישוביה ומשקף איזון נכון בין צמיחה לבין ניהול כספי מאוזן". 

ראש המועצה – איציק חולבסקי: "נמשיך לחזק ולהעצים את יישובי המועצה ולשדרג את רמת השירות לתושבים. אני מבקש להודות למנהלי האשכולות והמחלקות במועצה, ולכל עובדי המועצה אשר בהנהגת מנכ"ל המועצה, אברהם אזולאי, תרמו להכנת תוכניות העבודה והתקציב. תודה מיוחדת לרו"ח מיכל כהן, גזברית המועצה, על העבודה המסורה, המקצועית, האיכותית והמושקעת בהכנת התקציב ולחברי המליאה על אישור התקציב, על המעורבות והשותפות למען תושבי מגידו".

 

 

.