דלג לתוכן

כבר מגיע החופש הגדול – פעילויות מחלקת חינוך של מועצה אזורית מגידו במסגרות השונות

מחלקת ילדים ונוער של המועצה תחל כבר מהשבוע הקרוב את תכנית "בתי הספר של החופש הגדול", שתופעל בשבועות הראשונים של חופשת הקיץ, מה-1 ביולי ועד 6 באוגוסט. הפעילות תתקיים בימים א'-ה', בין השעות 8.00- 13.00 בבית ספר "פלגים" בקיבוץ הזורע.

הנושא המרכז שילווה את הפעילות המגוונת הוא "מסע סובב עולם – כולנו בסירה אחת" והוא יכלול שלל פעילויות יצירתיות, ספורטיביות, אומנותיות ועוד.
את בית הספר של החופש הגדול תרכז ליאורה קטינא בעזרת צוות גדול ומקצועי של מורים, סייעות, מדריכים ומפעילים. צפויים להגיע כ- 200 תלמידים מיישובי המועצה, שישתתפו בכל הפעילויות בתשלום של 360 ₪ בלבד לתלמיד, הכולל: הדרכה, פעילויות מגוונות, אבטחה, ביטוח והסעות (לילדי א'-ד').
לשמחתנו, ובפעם הראשונה במרבית יישובי המועצה (קיבוצים ומושבים), הגנים ומסגרות החינוך החברתי נכנסו לתוכנית של "בית הספר של החופש הגדול" וייהנו מהתמורות של תכנית זו.

סייעות החינוך המיוחד ימשיכו לתת מענה לתלמידים גם במהלך חופשת הקיץ במסגרות המותאמות.

במהלך החופש הגדול מתוכננת להתקיים קייטנת מדע לכיתות ה'-ו' שתימשך לאורך שבוע, וזאת במידה ויאושר מתווה ההפעלה ממשרדי החינוך והבריאות. נצא עם פרסום בהתאם.

לתלמידי כיתות ט' מהמושבים, שעברו לאורך השנה הכשרה, יתקיים סמינר מדצי"ם רשותי בהובלה של נאוה דוד – רכזת מנהיגות.

מחלקת ילדים ונוער, בהובלת ירדן מלכה, נערכה לפעילות ענפה ועשירה בכל יישובי המועצה עם פעילויות חוץ מועצתיות – מתחמי פעילויות של כיף והנאה בתחומי הרשות, סדנאות לבחירה ביישובים ועוד, הכל בהתאם לנהלים ולהנחיות.
כן גם מתוכננים פסטיבל אמריקאי, פסטיבל קיץ רטוב, לונה פארק, טורניר כדורגל ועוד.
תוכנית להב"ה (למען הנוער במגזר הכפרי) מציעה פעילויות וסדנאות לבני נוער בישובים בנושא מניעת התנהגויות סיכון והעצמה. הסדנאות בנושאים שונים כגון: מניעה של אלכוהול, שימוש בסמים, אלימות פיזית וברשת, התמודדות עם חוסר ודאות ומצבי לחץ, חינוך למיניות בריאה וגיבוש של קבוצות.

מחלקת החינוך מאחלת קיץ נעים, בריא ובטוח לכולם.