ילדי המועצה נהנים מיום משטרה וקהילה ולומדים איך נוקטים אמצעי זהירות מפני הסכנות של החופש הגדול

כ- 650 תלמידי כיתות א'-ו' מהמועצה שלנו, ביניהם גם תלמידים עם צרכים מיוחדים נחשפו היום לאמצעי זהירות וכללי בטיחות אותם יש לנקוט, בפרט לקראת החופש הגדול, במסגרת יום קהילה ומשטרה שנערך בשטח בית ספר יסודי "פלגים" בקיבוץ הזורע בשיתוף כוחות החירום וההצלה: כב"ה, איחוד הצלה, המועצה האזורית מגידו, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ורשות הטבע והגנים.

התלמידים למדו על הסכנות האורבות בכבישים, החשיבות של חגורת ביטחון גם בתוך הישובים ובחסות המועצה והרשות הלאומית לזהירות בדרכים קיבלו הדגמה באמצעות רכב מתהפך וכיסא בטיחות נע כהדמיה לחשיבות ונחיצות חגורת הבטיחות בעת תאונת דרכים.

במהלך היום התלמידים למדו גם על האמצעים העומדים לרשות יחידות המשטרה, משמר הגבול וכוחות החירום באמצעות תצוגה מרהיבה שכללה
פרשים מיחידת בעלי חיים, תצוגות של לוחמי משמר הגבול, שוטרי התנועה, אמצעי יחידות הסיור, רכב הקרקל ורובוט חבלה, ולמדו מהם כללי ההתנהגות בזמן גילוי חפץ חשוד – "בחפץ חשוד אסור לגעת וגם לא להתקרב". בנוסף נפגשו הילדים עם נציגי מז"פ, לוחמי האש, מחלקת הביטחון של המועצה והציוד שעומד לרשותם. נציגי רשות הטבע והגנים הציגו את ההתמודדות שלהם עם פגיעה בערכי טבע והאמצעים העומדים לרשותם. לסיום התלמידים נהנו מהצגת תכלית יחד עם כלל הכוחות בשיתוף התלמידים- כיבוי שרפה ומעצר של חשוד במעשה.
בנוסף נהנו הילדים מהפנינג ושי צנוע – מחזירי אור: צמידים לידיים ופנסים לאופניים.

צוות המחנכים והתלמידים הביעו את הערכתם הרבה ליום החשיפה ולפעילות שהתקיימה בהתנדבות מלאה של כל הכוחות, והודו לראש המועצה איציק חולבסקי ולמנכ"ל המועצה אברהם אזולאי שנכחו באירוע ואחלו לתלמידים חופשה בטוחה.

משטרת ישראל יחד עם לוחמי משמר הגבול עוסקים מידי יום בפעילויות למען הקהילה שמטרתן להדק ולחזק את הקשר בין יחידות המשטרה השונות לבין רבדי האוכלוסייה השונים.
מפקד תחנת מגדל העמק סנ"צ אייל קהתי אמר: "מטרתו של יום קהילה ומשטרה היא להדק ולחזק את הקשר של הקהילה עם המשטרה. מרגש ומחמם את הלב לראות את אלפי הילדים מסתובבים יחד עם השוטרים ולוחמי משמר הגבול בין עמדות התצוגה – שואלים, מתעניינים ומתמוגגים למראה האמצעים והתצוגות שנפרסו לכבודם".