דלג לתוכן

יום הערכות לצוותי החינוך

"לא מוותרים על יום הערכות לצוותי המורים"

"רוצים לראות אנשי ונשות חינוך מחייכים מבעד למסכה"

"יש קופסה, היא כבר לא רלוונטית. צריך לצאת ממנה ולחשוב אחרת"

"רוצים להוקיר את אנשי ונשות החינוך, מגיע להם כל כך"

 

יום ההערכות לצוותי החינוך של המועצה הפך כבר מזמן למסורת. בכל שנה, במהלך השבוע האחרון של חופשת הקיץ, מכנסת מחלקת החינוך של המועצה את כל עובדי החינוך של המועצה במוסדותיה וביישוביה ליום מעשיר, מפנק, מעניין ומטעין באנרגיות נהדרות לקראת פתיחת שנת הלימודים.

קרין שטרן, מנהלת מחלקת החינוך: "מחלקת החינוך, המטמיעה במערכות החינוך השונות של המועצה את החינוך הביוספרי, מובילה שינוי לפיו הגיע הזמן לחשוב מחוץ לקופסה בכל הקשור לחינוך, לשנות את התפישה ואת הדרך. תקופת הקורונה הנוכחית מאיצה את התהליך באופן שלא תיארנו לעצמנו שיתממש, וכך, מצאנו את עצמנו אומרים תודה לקופסה, יוצאים ממנה ומתכננים יום הערכות שונה לגמרי ממה שעשינו עד כה. מאחלת שתהיה שנה זו, שנה מיוחדת שבה ניקח את ההזדמנויות לצד האתגרים, נתגייס ביחד , נשלב ידיים, כי אם נסתכל על התקופה הזאת בעיניים הנכונות, אזי התקופה הנוכחית מזמנת לנו אתגרים מדהימים, ובכוחנו לעשות שינוי אמיתי, מהותי, יסודי, לדור הנוכחי ולדורות הבאים".

איציק חולבסקי, ראש המועצה: "אנחנו כולנו בתקופה מאתגרת אבל הנטל הגדול הוא עליכם ובזכות המקצועיות, הכישרון, המסירות והיצירתיות של כולכם, אני בטוח שתהיה שנת לימודים מוצלחת גם במגבלות ובאילוצים שהקורונה כופה עלינו. המקרה המזעזע של האונס הקבוצתי באילת, הוא תמרור אזהרה בוהק לכולנו ואתגר גדול וחשוב לחברה הישראלית ולמערכות החינוך. אסור להשלים עם התופעה הזאת ועם האווירה שמאפשרת אותה.

מדינת ישראל במשבר חברתי, כלכלי ובריאותי חסר תקדים. משבר של מנהיגות שלא מאחדת ומלכדת אלא ההיפך הגמור ממה שמצופה ממנהיגות אמיתית. זה אתגר ענק לכולנו וגם לאנשי החינוך, לחזק מסרים של הערכים החשובים לנו במועצה: תרומה לחברה, עזרה לחלשים, ערבות הדדית וחברות, וכל זאת יחד עם מצויינות, שאיפה לשיפור, איכות ואמינות.

המחשנו את הערכים הללו ואת המחויבות אליהם במאבק שהמועצה הייתה מעורבת בו מאוד לתקציב והפעלת קידום נוער וקרן קרב. יש לנו מערכת חינוך מעולה במועצה והיא כזאת בזכותכם".

 

מחלקת החינוך הצליחה "להרים" ערב הוקרה  קסום לצוותי החינוך של המועצה – סטנדאפ, פינוקים, מתנות ומפגש מרגש בחוץ, שומרים מרחק, קפסולות, מסיכות, נעים, מגוון, מוקיר ומפנק.