דלג לתוכן

חמשת תלמידי תיכון מגידו שהשתתפו במשלחת נוער יהודית ערבית חזרו ממחנה הקיץ "שומריה" בקנדה

מיקה הלוי, שיר בירנבוים, ליאל סולימני, עומר ברעם ואורי בן יצחק – תלמידי תיכון מגידו, היו חלק מתוך 20 משתתפים יהודים וערבים שיצאו לתוכנית הייחודית המשותפת למחלקת החינוך של גבעת חביבה, השומר הצעיר ובתי הספר.
המחנה התקיים בקנדה, מחוז אונטריו, הקבוצה שהתה במשך שלושה שבועות במחנה הקיץ "שומריה" (השומר הצעיר) ושבוע בבתי משפחות מארחות בטורונטו.
יחד יצרו קבוצת מנהיגות משותפת של יהודים וערבים, על בסיס תוכנית ימ"י בבתי הספר היהודים והערביים במרחב.
מיקה הלוי מרמות מנשה מספרת: "עשינו פעילויות הקשורות בקונפליקט ובחיינו האישיים. בלילה אחד עשינו פעילות במגורים של הבנות, האורות היו מכובים ובאמצע החדר היה נרות המסודרים בצורת לב. בזמן הפעילות, כל ילד היה צריך לספר סיפור מהחיים שלו שהשפיע עליו. בפעילות זו כל אחד פתח את הלב שלו בפני הקבוצה ושיתף דברים אישיים ומרגשים. לטעמי, זאת הייתה הפעילות הכי מגבשת שהייתה לנו כקבוצה.
המשלחת שינתה אותי, גרמה לי להבין דברים חדשים על המדינה, החברה שאני חיה בה, החברים שלי ועל עצמי. למדתי שהדרך לפתור דברים היא לנשום עמוק ולדבר, בשלום ובאהבה, לא במלחמות ובשנאה. הכרתי חברים חדשים לכל החיים, אנשים מיוחדים שביחד נוכל לעשות שינוי בישראל ופלסטין."
התלמידים ביקשו לומר תודה למועצה, שעזרה להורים במימון המשלחת, להורים שהסיעו למפגשים ומימנו את הטיסה לקנדה, למחנה שומריה שאירח אותם במשך שלושה שבועות, למשפחות המארחות בטורונטו, לצוות הנהדר בקנדה של "הארט טו הארט " שליווה אותם לאורך כל חודש המסע, ולסמירה וענת – המלוות מגבעת חביבה.