דלג לתוכן

זוכרים את חללי מערכות ישראל ופעולות האיבה מהקיבוצים

ביום שלישי 28/5/19, התקיים טקס ההתייחדות השנתי עם זכרם של חללי התנועות הקיבוציות שנפלו במערכות ישראל ובפעולות האיבה, באנדרטת הקיבוצים שבמועצה אזורית מגידו.

כמדי שנה התייחדה התנועה הקיבוצית עם בניה ובנותיה שנפלו במערכות ישראל ובפעולות האיבה, ועם משפחותיהם, בטקס השנתי באנדרטת הקיבוצים. הטקס השנה היה בסימן 50 שנה למלחמת ההתשה.
הנחתה את הטקס, כמדי שנה, בתיה רזניק מעין השופט .
בטקס השתתפו ח"כ (רא"ל במיל') משה (בוגי) יעלון – שר הביטחון לשעבר, יו"ר קק"ל דני עטר, אל"מ אורן שמחה – מפקד חטיבה 6 מנצר סירני, ניר מאיר – מזכ"ל התנועה הקיבוצית ואיציק חולבסקי, ראש המועצה האזורית מגידו, שגם נשאו דברים. עוד נכחו בטקס ח"כ אלון שוסטר, ח"כ רם שפע, אריה מועלם – סמנכ"ל וראש אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון, אלי בן-שם – יו"ר יד לבנים ותמי שלח – יו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל.
את אבוקת הזיכרון הדליקה השנה לובה ברייר סגל מקיבוץ עמיר, אשתו של סגן מרדכי סגל ז"ל, יחד עם בתה חגית וורד. ביום העצמאות האחרון קיבל יונתן, בנה של חגית ונכדם של מרדכי ולובה, את אות מצטיין הנשיא. את דבר המשפחות השכולות הקריאה נועה שדמי, בתו של סגן אלוף אוהד שדמי ז"ל.
את זר מועצה אזורית מגידו הניחו ראש המועצה איציק חולבסקי ושי אבידן – בנו של דן אבידן ז"ל מעין השופט.
לפני הטקס התכנסו המשפחות השכולות ביחד עם נציגי אגף משפחות והנצחה, ארגון יד לבנים, ארגון אלמנות ויתומים וסניף יד לבנים הקיבוצי במרכז 'גיל אור' שבמועצה אזורית מגידו.
השתתפו בטקס נציגי התנועה הקיבוצית והמועצה האזורית מגידו, כמאה בני משפחות שכולות ומאות מתנדבי שנת השרות מהתנועה הקיבוצית. את הטקס הפיק איציק שפרן מקיבוץ עין השופט, בשיתוף התנועה הקיבוצית והמועצה האזורית מגידו.
מדברי איציק חולבסקי בטקס: "כבוד גדול למועצה אזורית מגידו, שאתר ההנצחה לזכר נופלי התנועה הקיבוצית נמצא בשטחה. אנו כאן כדי לזכור את 3092 חברי הקיבוצים, שמסרו את נפשם ואת גופם במערכות ישראל והבטיחו לנו במותם את קיום המדינה, עצמאותה ובטחונה. את הלקח של הדשדוש המדיני כולנו חייבים לזכור ולפעול תמיד לחיזוק העוצמה הצבאית, ובמקביל לא להפסיק לרגע את החתירה להסדרים מדיניים".