דלג לתוכן

הפגנה למען הצלת הטבע, החקלאות והמושבים

מאות תושבי אזור יקנעם עלית והמועצה האזורית מגידו, הפגינו ביום חמישי האחרון בכניסה למושב אליקים וחסמו את כביש 672 צומת אליקים, כשהם משתמשים בשלטים, צמיגים וכלים חקלאיים, במטרה למנוע את העברת שטחי הטבע והחקלאות באזור ליקנעם עלית. שטחים אלו מהווים פנינות טבע ירוקות אשר אם יסופחו ליקנעם עלית ישמשו שטחים לבניית אלפי יחידות דיור, כאשר לצד הרס הטבע יחסלו את פרנסתם של עשרות מחקלאי האזור ויגרמו לחיסול המושבים עין העמק ואליקים כישובים כפריים וחקלאים.

המפגינים דורשים את התערבותה של שרת הפנים, איילת שקד (שצפויה להגיע לאזור השבוע), למען הצלת הטבע, החקלאות והמושבים ומבקשים שתמנע את העברת השטחים ליקנעם עלית לטובת מפלצות נדל"ן, בעיקר על רקע העובדה שעיריית יקנעם עלית מסרבת להשתמש בעתודות הקרקע הקיימות כבר היום בשטחה.

איציק חולבסקי, ראש מועצת מגידו: "חמש שנים אני מוביל את המאבק הנחוש שמגיע בקרוב לאחד משיאיו החשובים. מ.א מגידו לא תאפשר פגיעה בעמק השלום, באליקים ובעין העמק. מאות המפגינים שהגיעו בגשם וסערה משקפים את הנחישות, הלכידות והמחויבות של תושבי האיזור למנוע את סיפוח עמק השלום ושטחי אליקים ועין העמק ליקנעם עלית. נמשיך בכל הדרכים להאבק על מטרה צודקת מאין כמוה".