דלג לתוכן

הסתיים מרוץ האולטרה מרתון הגדול בישראל

 

166 ק"מ ב-20 שעות

האולטרה מרתון הגדול והוותיק בישראל הסתיים בסוף השבוע לאחר שהוזנק ביום חמישי לפנות בוקר בנופיה הנפלאים של המועצה האזורית מגידו.

המרוץ התקיים זו השנה ה-11 ברציפות ונוטלים בו חלק למעלה מאלף משתתפים מכל הארץ במספר מסלולי שטח אתגריים. ראשוני הרצים יצאו לדרך לפנות בוקר  של חמישי ורצו 166 ק"מ. עוד מסלולים במרוץ המטורף: 100 ק"מ 'בלבד', 66 ק"מ, 42, 21, 12 ושישה ק"מ. במרוץ השנה לקחו חלק נשים מחלימות סרטן מקבוצת 'גם אני רצה' ועיוורים מקבוצת 'קשר עין' שרצים בזוגות כאשר רץ אחד עיוור והשני רואה. במקום הראשון במרוץ האולטרה מרתון של 166 ק"מ זכה עזמי נעמן בזמן של 20 שעות ו-52 דקות. במרוץ של המאה ק"מ זכה יוסי סלע בזמן שך 10 שעות ו-56 דקות. במקצה הנשים למאה ק"מ זכתה דוסל וידובורו בזמן של 15 שעות ו 18 דקות.

האירוע הוותיק נוסד על ידי קיבוץ הזורע שבמועצה והתנהל במשך שמונה שנים על ידי הקיבוץ בהובלת שי חזן, שיזם את המרוץ במטרה לעודד אנשים לרוץ בטבע ולהנות מספורט בנופים המרהיבים של המועצה שמוכרת כמרחב ביוספרי. במגידו לא ויתרו על קיום האירוע גם במהלך הקורונה ובשנה שעברה נדחה האירוע לדצמבר אבל התקיים בכל זאת והיה אירוע הספורט היחידי שהתקיים באותה תקופה.

ראש המועצה האזורית מגידו איציק חולבסקי: "אירוע סובב עמק מתקיים כבר שנים רבות במועצה והופק בעבר בהצלחה ע"י שי חזן במשך שנים רבות. אני מברך את המפיקים הנוכחים ואת מנהל מחלקת הספורט אריאל ירון על המשך המסורת המוצלחת של קיום מרוץ אולטרה מרתון ייחודי בנופים הכי יפים בישראל במגידו".  

מנהל מחלקת הספורט במועצה האזורית מגידו אריאל ירון: "זו זכות גדולה למועצה אזורית מגידו לארח את סובב עמק מירוץ האולטרה מרתון הגדול בישראל שהסתיים בהצלחה רבה . אני מודה לחברת גולדפיש שהפיקה את המירוץ לחברת סולמון ומשרד התרבות והספורט שתומכים באירוע".