דלג לתוכן

היחידה לקידום נוער – פרויקט היל"ה

היחידה לקידום נוער – פרויקט היל"ה

אהבת האדם, האמונה בנער וערך הנתינה מהווים בסיס לקיום היחידה

מטרות היחידה

היחידה נותנת מענה לימודי, חברתי ורגשי, לנערים ונערות שנשרו מבית הספר, תוך התאמת מסגרת לימודית וחינוכית אישית לכל אחד ואחת תוך שמירה על שותפות מלאה עם הורי הנערים.

אוכלוסייה

ביחידה לומדים בני נוער בגילאי י' עד יב' שנשרו מבתי הספר, חלקם תושבי המועצה וחלקם מגיעים מרשויות שכנות.

מערך חינוכי השכלתי

הנערים/ות לומדים/ות לתעודת 12 שנ"ל או משלימים לתעודת בגרות מלאה. לכל אחד נבנית מערכת לימודית מותאמת למטרותיו ויכולותיו. הלמידה נעשית בקבוצות קטנות ומותאמות לקשיי הנערים.

צוות ההוראה כולל מורים מקצועיים המלמדים את כל מקצועות החובה לתעודת 12 ולבגרות מלאה.

מערך חינוכי טיפולי

היחידה פועלת באווירה משפחתית, מקבלת, מכבדת ומחבקת, הרואה ומטפלת בנערים ונערות במכלול חייהם. כל נער מלווה על ידי איש צוות באופן אישי בכל התחומים  – לימודי, חברתי, טיפולי. תוך שיתוף פעולה ויצירת קשר עם כל הגורמים הנוגעים לנער.

מערך חינוכי חברתי

לצד הלמידה מתקיימות ביחידה פעילויות מעצימות, אשר מביאות לידי ביטוי את יכולות הנערים ומחזקות אותם, כמו רכיבה על סוסים, נגרות, מוזיקה באולפן הקלטות, אומנות, בישול ועוד.

בנוסף משתתפים הנערים בפרויקטים ומסעות בונים ומעצימים, טיול שנתי בשטח, הכנה לצה"ל, מסע לפולין ומסע ישראלי. מתוך אמונה בערך הנתינה מתקיים ביחידה מערך עשיר ומגוון של תרומה לקהילה.

הנערים משולבים לאורך השנה במסגרות ויוזמות אישיות, ביניהם חונכות אישית בבית ספר עומרים, שימור מעין עין ריחניה, עבודה בחממה ועוד.