דלג לתוכן

ארכיון חדשות

לראשונה בישראל: הושקה אגודת ידידים לרשות מקומית

בטקס חגיגי שהתעכב בגלל שנת הקורונה, הושקה ביום שישי אגודת הידידים של המועצה האזורית מגידו שמטרתה לקדם נושאים אסטרטגים בתחום המועצה ובין חבריה פרופסורים, סופרים, כלכלנים, מנכ"לי חברות, אמנים ואנשי רוח ומעשה.

אגודת הידידים של המועצה, פרי יוזמתו של ראש המועצה איציק חולבסקי, הושקה בברכתו של נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שבירך על הרעיון וכתב שלפתחה של אגודת הידידים מונחות שורה של מיזמים שעתידים לפתח את המרחב ולמצות את הפוטנציאל העצום של מגידו להפוך לפנינה אמיתית של תיירות ומרכז אזורי של תעשייה וחדשנות, עשייה חינוכית וחברתית. יו"ר הסוכנות יצחק הרצוג שלח ברכה מצולמת בה הדגיש את היכולת של אגודת הידידים לסייע למועצה לקדם ולפתח את האיזור הנפלא של מגידו.

האגודה, כאמור, הושקה ביום שישי האחרון במעמד נשיא האגודה, פרופ' מנואל טרכטנברג, ד"ר הוגו ריקרדו צ'אופן, יו"ר מיזם מגידוטק, אורת הכבוד בארוע ד"ר עינת קליש-רותם ראש העיר חיפה  ומנכל"ית האגודה, רות וסרמן לנדה. בין חברי אגודת הידידים נמצאים שמות מוכרים בציבוריות הישראלית ובתוכם: הסופר אלי עמיר, הזמרת מיקה קרני, מנכ"ל משרד רוה"מ לשעבר, שמעון שבס, ד"ר יגאל בן שלום, האב פרנצ'סקו וולטאג'יו, איש העסקים והסופר אודי מירון, פרופ' ישראל פינקלשטיין, אריק שור, תא"ל מיל. זאב זכרין ועוד.

באירוע ההשקה, הוצגו מטרות האגודה ובתוכם 'פתיחת דלתות' בעבור שורה של פרויקטים משמעותיים ומגוונים במרחב מגידו מבחינת חשיפה, נטוורקינג עסקי, גיוס משאבים, סיעור מוחות אופרטיבי, העלאת קרנה של המועצה האזורית מגידו בארץ ובעולם. בין הפרויקטים המרכזיים העומדים בפני חברי האגודה בעתיד הקרוב: הקמת מתחם התיירות סביב רצפת הפסיפס בצומת מגידו, הקמת פארק נחל הקיני, הפיכת בסיס ג'וערה למרכז מנהיגות, חינוך מורשת ההגנה יהפלמ"ח,ביוספרה, טבע ותיירות,קידום מרכז המדעים והטכנולוגיה 'המגידו טק', הקמת טיילת 'אוכברג' ועוד.

ראש המועצה איציק חולבסקי אמר באירוע ההשקה: "זה יום מרגש וחשוב מאד למועצה.  תהיה למועצה  אגודה רצינית  עם אישים בכירים, איכותיים ומוכשרים  שיסייעו  לנו לקדם פרוייקטים חשובים עבור המועצה ותושביה".

לראשונה בישראל: הושקה אגודת ידידים לרשות מקומית