דלג לתוכן

ארכיון חדשות

הסתיים חודש הבטיחות להגנת ילדים ברשת במגידו

חשיבות ההגנה על ילדים ברשת עלתה במיוחד בשנת הקורונה ובמועצה אזורית מגידו סיימו לאחרונה חודש שלם בו עסקו בהסברה וחינוך בנושא.

את חודש המוגנות הובילו לירון יבזורי, מנהל יישובי לביטחון קהילתי ורכז להב"ה במועצה והשוטר הקהילתי רס"מ רועי כהן. הפעילות נעשה בשיתוף פעולה של השיטור הקהילתי, מחלקת ילדים ונוער והביטחון הקהילתי ובמסגרתה עברו כל הילדים מכיתות ד'- ט' שיעורי מוגנות ברשת עם רועי השוטר הקהילתי בהם קיבלו הילדים מידע בנושא הסכנות האורבות ברשת והדרכים לשמירת הביטחון האישי שלהם במהלך פעילות באינטרנט. הדס ורהפטיג, מנהלת ביה"ס פלגים מסרה כי הפעילויות התקיימו ברגישות רבה ומתוך חשיבה והבנה של צרכי התלמידים. "הפעילויות הועברו באופן מעניין, רלוונטי וברור ואפשרו לתלמידים לשתף ולקבל מידע חשוב ושימושי", כתבה ורהפטיג במכתב תודה.

בנוסף לפעילות בקרב הילדים נערכו גם הרצאות להורים של חוקר הסייבר גלעד האן ושל קצינת מוקד 105 נופר חן. ההרצאות התמקדו במתן ידע כללי על המרחבים הווירטואליים שהילדים נמצאים בהם וההורים לא בהכרח מכירים, וכן מתן כלים מעשיים להגנה על הילדים ברשת וניהול זמן המסכים. בנוסף התקיימה של האן למדריכי הנוער בישובים, מחנכי רעות ובנות השרות בתחום של התנהלות נכונה ברשת.

לסיכום החודש יוצא הדופן אמר השוטר הקהילתי רועי: "תקופת הקורונה הביאה את הילדים לצפות בהמון שעות מסך לאורך כל שעות היממה ולכן הסכנות והפיתויים של פדופיליה, סחר בסמים, אלכוהול, חיקוי של משימות שמטרתם פגיעה בילדים וכו' עלו עשרות מונים ותפקידי כשוטר קהילתי יחד עם הרשות למזער את הסכנות כלפי הילדים וזאת על ידי הסברה לכלל שכבות הגיל".

בנוסף לפעילויות השונות הועברו גם הרצאות מחכימות לילדי יכתות ד'-ו' שעסקו בכללי ההתנהגות ברשת ולוו במצגות, סרטונים ודוגמאות.

לירון יבזורי הוסיף: "אני רוצה לציין את שיתוף הפעולה של המחלקות השונות במועצה בשיתוף עם בתי הספר. התוצאה היא שבפעם הראשונה הועברו בהיקף כזה נרחב תכנים חשובים מאוד להרבה מאוד ילדים ובני נוער".

הסתיים חודש הבטיחות להגנת ילדים ברשת במגידו