דלג לתוכן

ארכיון חדשות

אירועי שבוע האישה במועצה האזורית מגידו

במועצה האזורית מגידו ציינו השבוע את יום האישה הבינלאומי בשלל אירועים בהתאם להנחיות הקורונה בהובלת יועצת לקידום שוויון מגדרי במועצה, שרון אבני- כהן.

השבוע החל בהרצאה של חברת הכנסת לשעבר רחל עזריה שסיפרה על הספר 'מדריכה למהפכה' בו כתבה על השיטה איך להניע תהליכים ולגרום להם לצאת לפועל בעבודה קשה. לאחר מכן התקיימה הרצאתה של עדי רייס, תושבת מגידו שמתמודדת בשנים האחרונות עם מחלת הסרטן באומץ לב יוצא דופן. רייס, אישה מעוררת השראה. עובדות ועובדי המועצה שמעו את הרצאתה- "מי מפחד מהדב הגדול?". בנוסף, נפתחה השבוע תערוכה מיוחד בספרייה לציון חודש האישה במסגרתה הופנה זרקור לעבר סופרות תושבות המועצה. תצלומיהן וספריהן מוצגים החל מהשבוע ברחבי הספרייה מתוך מטרה לחשוף בפני תושבי המועצה את יצירותיהן וסיפורן. בהמשך החודש, ב-21.3, יתקיים במועצה 'סדר משלך'- ערב סדר נשי בו נשים תכתובנה על החירות שלהן לקראת חג הפסח.

שרון אבני כהן- מנהלת מרכז הצעירים במועצה והיועצת לשוויון מגדרי, אמרה: "נשים שילמו בשנה האחרונה מחירים כבדים במקום עבודתן, בשמירה על משפחתן ובאלימות מתעצמת ומתמשכת. להזמין נשים לפעילות ציבורית זה נושא מורכב. נשים רגילות להפחית ולא להבליט את ההישגים והיתרונות שלהן. אני מתרגשת לראות שכאן במועצה שלנו מתרחש השינוי. הוא מתחיל והוא קטן אבל הנה אנחנו כאן וכל הפעילות המדהימה הזאת היא ראיה לכך. אנחנו רואים ורואות את הנשים סביב שולחן מקבלי ההחלטות ואני מזמינה את כל מי שרוצה להצטרף ולהיות מעורבת".

ראש המועצה איציק חולבסקי: "נשות מגידו הן עוצמתיות לא רק ביום האישה אלא בכל השנה אבל בהחלט חשוב להדגיש זאת גם ביום הזה. התרגשתי במיוחד מהרצאתה של עדי רייס שריגשה אותי מאד בסיפור ההתמודדות האדירה, המאתגרת והמרגשת שלה בסרטן. עדי היא מופת והשראה לכולנו, בחורה צעירה עם כוחות אדירים, כישרונות רבים, תבונה, הומור ואנרגיות נהדרות".

אירועי שבוע האישה במועצה האזורית מגידו