דלג לתוכן

ארכיון חדשות

המועצה האזורית מגידו תפעל נחרצות כנגד החלטת הוועדה הגאוגרפית למסור חלקים מעמק השלום לטובת יקנעם עלית.


ראש המועצה איציק חולבסקי: "מדובר בהחלטה חמורה וקשה הפוגעת באחד המקומות היפים בארץ ונגיע עד בג"ץ במידת הצורך".
 
ראש המועצה האזורית מגידו איציק חולבסקי הודיע הבוקר ( א') כי המועצה תפעל נחרצות כנגד החלטת הוועדה הגאוגרפית להעביר חלקים מעמק השלום לטובת בנייה והרחבה של יקנעם עלית.
החלטת הוועדה מאשררת החלטה קודמת שלה, זאת למרות שהוצגה לה תכנית מפורטת המסבירה מדוע מדובר בהחלטה שגויה מכיוון שיקנעם עלית יכולה להתרחב בעוד אלפי יחידות דיור ללא צורך בפגיעה אנושה באחד מהמקומות היפים בישראל המשמש כר פורה לטיולים של מאות אלפי ישראלים בשנה.
ראש המועצה חולבסקי אומר כי החלטת הוועדה נקבעה מראש: "ההמלצה של ועדת הגבולות להעביר שטחים ערכיים מאד הסמוכים לעמק השלום כולל את חניון החרובים לאחר ששמעה בחודש נובמבר את התנגדות המועצה, התושבים, הישובים וכל הארגונים הירוקים חמורה מאד.ההתעלמות הבוטה של הועדה מדו"ח מקצועי ומבוסס של פרופ' אדר' אירית צרף נתניהו שמוכיח בצורה מובהקת שהעיר יכולה להכפיל את מספר התושבים בתחום שטח השיפוט הנוכחי ואיננה זקוקה לשטחים נוספים מוכיחה שהועדה לא פעלה בתום לב ושכפי שהורגש לאורך כל תקופת עבודתה היתה מוטה באופן ברור מראש לצד אחד ואטומה לחלוטין לטיעונים כבדי משקל והגיוניים שהוצגו בפניה".
חולבסקי הודיע כי המועצה מתכוונת לצאת למאבק עיקש כנגד ההחלטה ובמידת הצורך אף תעתור נגדה לבג"ץ: "מועצה אזורית מגידו, יחד עם מטה התושבים וגופים רבים נוספים תאבק בצורה נחושה ועקבית בהמלצות הועדה. נפעל בכל הדרכים, בכל האמצעים ומול כל הרשויות  במדינה כדי לסכל המלצה רעה והזויה של הועדה שעלולה לפגוע באזור מדהים שמהווה מרחב טיולים למליוני ישראלים. לא נוותר עד שינוי ההמלצה.  השטחים הם שטחים ערכים וייחודיים במרחב הביוספרי מגידו ומהווים אזור מדהים לטיולים למליוני ישראלים. ההמלצה חמורה ותגרום לנזק משמעותי ובלתי הפיך מה עוד שיש לעיר אלטרנטיבות רבות לצמיחה בתוך שטחה".