דלג לתוכן

ארכיון חדשות

אושר תקציב מ.א. מגידו לשנת 2021 על סך 125,410,000 מש"ח.

תקציב המועצה האזורית מגידו אושר ביום האחרון לשנת 2020 ויעמוד על סך של כ- 125 מיליון שקלים, עלייה של כשבעה מיליון שקלים מהשנה שעברה.
בראש סדר העדיפות בתקציב הקרוב ימשיך לעמוד נושא החינוך ותקציבי החינוך השנתי והרווחה יעלו ביחד בכמיליון שקלים, ביטוי לדגש ששמה המועצה על החינוך ולסיוע שמעניקה המועצה לתושבים בתקופת הקורונה. נושא המאבקים האסטרטגיים, החשובים כל כך לעתיד המועצה, יעמוד גם הוא במרכז סדר העדיפות השנתי ויקבל תוספת תקציב והמאבקים על עתיד האזור יימשכו ביתר שאת ובראשם המאבק נגד ניסיון הסיפוח של קרקעות המועצה, המאבק נגד הקמת שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל, המאבק נגד אחסון חומרים מסוכנים באתר 'חגית' וקידום המאבק לשדרוג כביש 66 המסוכן. בשנה הקרובה צפויה המועצה לחנוך את אולם הספורט בבית ספר "עומרים" ולסיים את בניית ביה"ס החדש באליקים עבור 'קשת התקווה'. מרכז הצעירים יועצם והמרכז הטכנולוגי- חינוכי בתיכון מגידו יקודם. מפעל השבת המים לרמת מנשה צפוי להיות מושק בקיץ הקרוב והוא יאפשר נטיעת אלפי דונמים של מטעים, דבר המהווה בשורה נפלאה לחקלאים במועצה.
גם מרכז המנהיגות, חינוך ומורשת אשר יוקם בגו'ערה ביחד עם קק"ל צפוי להיות מקודם בשנה הקרובה וכן פרוייקטים תיירותיים נוספים באזור מגידו, בדגש על נחל הקיני. לצורך קידום הפרויקטים תושק בקרוב אגודת הידידים של המועצה אשר תסייע להגשמת החזון.
ראש המועצה איציק חולבסקי: "אין ספק שהשנה החולפת הייתה מאתגרת מאד על רקע משבר הקורונה, אך למרות זאת עמדנו באתגרים הרבים שהצבנו לעצמנו ואין לי ספק שנעשה זאת גם בשנה הבאה. לפנינו יעדים רבים בתחומי החינוך, הצעירים, התיירות, החקלאות והמאבקים הציבוריים ואני משוכנע שנעמוד בהם. אני רוצה להודות לכל עובדי המועצה על עבודתם הנפלאה , למנהלי המחלקות על השותפות המעולה בהכנת התקציב ובמיוחד למנכ"ל המועצה אברהם אזולאי על תכלול מצויין של הכנת תוכניות העבודה של מחלקות המועצה ולגזברית המועצה רו"ח מיכל כהן על הכנה יסודית מקצועית ואיכותית של ספר התקציב"

גזברית המועצה, רו"ח מיכל כהן: "בשנה מאוד מאתגרת בגלל המשבר הכלכלי שיצרה מגיפת הקורונה היה תהליך מורכב מאוד לגבש תקציב שיאפשר למועצה להמשיך לקדם את כל המטרות שלה בכל התחומים".