דלג לתוכן

ארכיון חדשות

מתווה החינוך במועצה האזורית מגידו

לאחר דיונים מעמיקים, ביחד עם מנכ"ל המועצה אברהם אזולאי ומנהלת מחלקת החינוך קרין שטרן, קיבלתי שורה של החלטות להחזרת מערכת החינוך במועצה לפעילות רחבה ככל הניתן  ומעבר להנחיות המדינה.

• פתיחת גני הילדים 6 ימים בשבוע:
 גני הילדים במועצה האזורית מגידו שבו לפעילות מלאה של ששה ימים בשבוע, תוך שמירה על צוות קבוע שאינו מתחלף. כל זאת, תוך שמירה קפדנית על הנחיות משרד החינוך ומשרד הבריאות.

 פתיחת כיתות א'-ד' חמישה ימים בשבוע:
החל מה- 1 בנובמבר, התלמידים ילמדו בימים ראשון-חמישי, בקפסולות ע"פ הנחיות משרד החינוך ומשרד הבריאות. מערך ההסעות יתוגבר במיוחד על מנת להתאים את עצמו ולספק את המתווה הנדרש. תוגברו עוזרי ההוראה בבתי הספר בתקצוב המועצה על מנת לספק את כח האדם הדרוש לכך.

 תקצוב מרחבי חינוך (מרכזי הלמידה) ביישובים לכיתות ה'-יב', ותגבורם ברכזים ובמורים מהצוות האורגני:
כיתות ה'-ו' ילמדו במסגרת מרחבי החינוך ביישובים, שחלקם כבר הוקמו ואחרים מוקמים בימים אלה בשת"פ של המועצה, הנהגות היישובים ומתנדבים מהיישובים. המועצה תיקצבה את המרחבים להשלמת הצרכים השונים ותספק להם ליווי של רכז מועצתי ועזרה בגיוס כ"א להפעלת מרחבים אלו.

 שיעורים במרחבי חינוך והרחבת הפעילות לתלמידי התיכון:
לצד הלימודים מרחוק, יתוגברו תלמידי התיכון בשיעורים במרחבים הפתוחים ובפעילויות חברתיות במרחבי החינוך ביישובים.

 חשוב לציין גם כי מסגרות החינוך המיוחד ממשיכות לעבוד כרגיל במהלך כל התקופה: גן חנ"מ, כיתת קרן אור, כיתות לקויות למידה, כיתות מב"ר ואתגר בתיכון וכמובן קידום נוער – "פרויקט הילה" ממשיכים גם הם לעבוד כרגיל.

 מחלקת ילדים ונוער - הפעילות הבלתי פורמאלית, בישובים וכן ברעות ובשומריה חוזרת בהדרגה לעבודה שוטפת כמובן עפ"י ההנחיות (15 חניכים עם מבוגר).

הנהלת המועצה, מחלקת החינוך, מנהלות בתי הספר וצוותיהן, אנשי החינוך והקהילה ביישובים, פועלים סביב השעון, עם הרבה יצירתיות והחלטיות, על מנת לספק את הפתרונות הללו.
אני רוצה להודות למנהלים, למורים, לגננות ולסייעות, לצוותים החינוכיים בחינוך הבלתי פורמאלי ובבתי הספר, לנשות ואנשי החינוך בישובים, ולכם ההורים שמהווים שותפים נפלאים ומשמעותיים.
כולן וכולם פועלים בלי סוף, עם המון אכפתיות ואהבה, למען הילדים שלנו, למען כולנו.
פתיחת מערכת החינוך באופן הרחב ביותר האפשרי, הרבה מעבר למה שהמדינה מכתיבה, היא צו השעה!

המועצה בראשותי משקיעה בימים אלו מאות אלפי שקלים, מעבר לתקציב הרגיל, על מנת להפעיל את מערכת החינוך כמצויין לעיל.

בהצלחה!


איציק חולבסקי – ראש המועצה האזורית מגידו

מתווה החינוך במועצה האזורית מגידו