ארכיון חדשות

לא ניתן שיסגרו את מרכזי קידום הנוער (היל"ה) במגידו ובארץ!

12.08.2020 16:39

איציק חולבסקי, ראש המועצה האזורית מגידו, ונציגי מרכז קידום נוער (תכנית היל"ה) מהמועצה השתתפו היום בהפגנת המחאה שהתקיימה מול הכנסת, לה היו שותפים כל יחידות קידום נוער מכל הארץ.
מאות תלמידים, הורים, מחנכים ועובדי המועצה השתתפו בהפגנת המחאה, על רקע הודעת שר החינוך כי בכוונתו לסגור את מרכזי קידום הנוער בארץ. קידום נוער הינו מקום מיוחד בו ניתנת הזדמנות שנייה לנוער שנפלט מבתי הספר, להשתקם, ללמוד כמו שצריך, לרכוש השכלה ראויה ולהוציא תעודת בגרות מלאה. זהו מסלול הצלה אחרון עבור נוער זה. בתי ספר אחרים כבר מזמן ויתרו ובחרו לא להתמודד עם אותם נערים. הצוות החם - המדריכים, המנחים, המנהלים והמורים בקידום נוער עובדים קשה מסביב לשעון ומבצעים עבודת שליחות, כדי לעזור לאותם בני נוער להיות מוכנים כמה שאפשר לחיים העצמאיים הן בסיפוק מזון, הן ברכישת השכלה, קבלת תמיכה נפשית וכל סיוע נוסף שנדרש. קידום נוער הוא כמו בית שני עבורם.
איציק חולבסקי, ראש המועצה: "עליתי היום להפגנה בירושלים כי קידום נוער הוא פרוייקט חינוכי נפלא בארץ ובמיוחד במגידו, עם צוות מדהים שעושה עבודת קודש לקידום נוער נהדר שמקבל במגידו וברשויות נוספות הזדמנות משמעותית לעלות על מסלול מחודש לבניית עתידו.
את המנגינה הנפלאה הזאת אסור להפסיק!"
הגר בורקמן - מנהלת יחידת קידום נוער במגידו: "קידום נוער - היל"ה היא התחנה האחרונה של בני הנוער שלנו. הנערים והנערות מגיעים חבוטים לאחר שעברו מספר מערכות חינוך שלא הצליחו להתאים את עצמן לצורכיהם.ן. הנערים והנערות שלנו הם מיטב הנוער ורבים מהם מגיעים ליחידות מובחרות בצבא, לעשייה משמעותית בשירות הלאומי ובהמשך משתלבים בחברה כאזרחים עובדים ותורמים.
לנערים ולנערות שלנו מגיע ללמוד כמו לכל בני הנוער בארץ ובעולם וזה לא פחות משערורייה שנושא סגירת היחידות בכלל עלה על הפרק. היום נסענו לוודא שזה לעולם לא יעלה שוב על הפרק!"
ביום חמישי יוקם אוהל מחאה מול ביתו של יואב גלנט במושב עמיקם ונשמח לעוד ועוד תומכים שיגיעו למחות.