דלג לתוכן

ארכיון חדשות

שר הכלכלה והתעשייה, ח"כ עמיר פרץ, ביקר במועצה אזורית מגידו

השר וצמרת המשרד  יסייעו  למועצה, לתעשיות ולעסקים.

ביום שלישי, 30/6, ביקרו שר הכלכלה והתעשייה - ח"כ עמיר פרץ וצמרת משרדו במועצה אזורית מגידו, והתארחו על ידי ראש המועצה איציק חולבסקי בנוכחות הצוות הבכיר מהמועצה, חברי המליאה, בכירים ממפעלי האזור ובעלי עסקים תושבי המועצה.
השר וצוותו הגיעו לביקור של מספר שעות, שהחל בפגישה ב"מרכז תרבות מגידו" בה ניתנה סקירה על האתגרים, המאבקים ותוכניות הפיתוח של המועצה.
ראש המועצה פנה לשר עם מספר בקשות לקידום וסיוע, ביניהן - תמיכה במאבק נגד הקפאת תכנית העתקת כלא מגידו ובניית אשכול כליאה ושיקום חדש. הודגש בפני השר כי החלטה זו תמנע הקמת מיזם תיירותי במקום כלא מגידו, בו התגלתה ריצפת פסיפס נוצרי עתיק של בית תפילה מהמאה השלישית לספירה, ותוכנית תיירותית גדולה הסובבת את מרחב צומת מגידו.
כמו כן נתבקשה תמיכה במאבק נוסף נגד שדה התעופה בעמק יזרעאל.

לצד הקמת המיזם התיירותי במקום כלא מגידו יש למועצה תוכנית להקמת אזור תעסוקה יהודי ערבי ליד הכפר "סאלם" במשותף עם מועצה מקומית מעלה עירון. ראש המועצה ביקש מהשר לתמוך ולקדם את הקמתו של המרכז שיכלול אזור התעסוקה ושטחי מסחר, וייתן מענה של תעסוקה לתושבי האזור. הנושא יילמד וייבחן על ידי נציגי המשרד לכלכלה עם הרשויות, מתוך מטרה לקדם את האזור למתחם תעשייה ותעסוקה ייחודי וחדשני.

בקשה נוספת שהוצגה לשר הינה מתן סיוע למרכז "מגידוטק" - מרכז חדשנות ויזמות טכנולוגית, במטרה לעודד חשיבה פורצת דרך. המרכז ישמש מקום מפגש לאנשי תעשייה מהאזור, יזמים, תלמידים, מחנכים וחברי הקהילה. סוכם על קידום הפרויקט ושיתוף פעולה של החברה הכלכלית מגידו המקדמת את הפרויקט עם הרשות לחדשנות ממשרד הכלכלה.

ראש המועצה פנה לשר בבקשת סיוע משרד הכלכלה במימון הזזת קטע כביש 66 שממול קיבוץ משמר העמק, לטובת הרחבת מפעל "תמה", ובהתאם לתכנון הרחבת כביש 66. השר ביקר במשמר העמק, סייר במפעל המשגשג ונפגש עם בכירי הקיבוץ והמפעל. נושא הזזת הכביש ייבחן במשרד הכלכלה והתעשייה.

בסדר היום העמוס נפגשה צמרת המשרד עם בכירי המפעל המצליח "ארד טכנולוגיות" בבעלות הקיבוצים רמות מנשה ודליה, יחד עם מרים דרוק -מנכ"לית איגוד התעשייה הקיבוצית ויונתן בשיא - יו"ר האיגוד. בסיום הביקור התקיים בקפה יענקל'ה בהזורע מפגש של צמרת המשרד ובכירים במעוף עם בעלי עסקים קטנים במועצה.

שר הכלכלה והתעשייה, יו"ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ: "אנחנו בפני משבר חברתי מאד קשה, לאחר שתסתיים תקופת הארכת דמי האבטלה. מדינה שהייתה רגילה ל-150 אלף מובטלים, תגיע למינימום של 400 אלף מובטלים. לכן מבחינתי, מי שיתחייב לייצר פתרון בנושא, ולקלוט עובדים אנו נסייע לו בכל הכלים העומדים לרשותנו. אנו מותקפים על כך ששמנו את תוצרת הארץ כנושא מרכזי. אני לא מתבייש לומר שהתמיכה בתעשייה ובתוצרת המקומית היא טובה למדינת ישראל. תעשייה כחול-לבן לא צריכה להיות סיסמה – זו גאווה לאומית".
ראש המועצה, איציק חולבסקי: "לסיכומו של הביקור: השר ובכירי המשרד יבדקו בחיוב את בקשותינו לסיוע למועצה, למפעלים ולעסקים בתחומים שונים. ללא שום ספק, עמיר פרץ הוא האדם הנכון במשרד הכלכלה והתעשייה, במיוחד בעת המשבר הכלכלי העמוק בו אנחנו נמצאים. נחשפנו לצוות מעולה וקשוב במשרד, שיחד עם סיוע מצוין של אנשי מעוף יעזרו לנו לקדם את הכלכלה והעסקים במועצה!".

שר הכלכלה והתעשייה, ח