דלג לתוכן

ארכיון חדשות

תלמידי מצוינות מבית הספר "פלגים", במועצה אזורית מגידו העפילו לגמר בתחרות החלל הארצית

19 תלמידי כיתות ה'-ו' מקבוצת מצוינות מבית ספר "פלגים", בקיבוץ הזורע, השתתפו במהלך השנה בתחרות החלל הארצית והצליחו להעפיל לגמר בארבעת שלבי התחרות. הקבוצה פועלת בהנחייתה של נעמית תבור - מורה למדעים בבית הספר.
לאחרונה קיבל בית הספר הודעה המבשרת על עלייתה של הקבוצה לגמר הארצי, בו יתחרו 10 נבחרות מתוך 256 בתי ספר שהחלו את התחרות.

התלמידים מספרים: "במהלך התחרות קיבלנו משימה להקים פעילות בנושא בניית טילים לקהילה מגוונת. החלטנו לערוך את הפעילות לכיתות ה' בבית הספר "עומרים", גם הוא במועצה אזורית מגידו. לאחר הכנה מאומצת התחלקנו לכיתות, והתחלנו להסביר על הפעילות. הסברנו קצת על מדע הקשור לטילים ומייד התחלנו בפעילות. במהלך הפעילות התלמידים בנו "טילים" מבקבוקי פלסטיק שאספנו מהמחזור, הפגינו יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסא ועוד מגוון כישורים. הפעילות נסתיימה בתחרות העפת הטילים. ילדי "עומרים" ואנחנו נהנינו מאוד.
בחצי הגמר בנינו דגם של גשושית (חללית בלתי מאוישת החוקרת דברים בחלל), שמטרתה לחקור האם יש חיים בירח אירופה של צדק. צילמנו סרטון בו אנו מסבירים על חלקי הגשושית. אנחנו מאוד נרגשים לקראת הגמר ומקווים לזכות."
הדס ורהפטיג - מנהלת בי"ס "פלגים": "בבית ספר פלגים אנו מעודדים ומטפחים מצוינות אישית בכל התחומים ומאמינים שכשיש עניין ורצון ללמוד ולחקור - השמים הם לא הגבול.
קבוצת המצוינות במדעים מגיעה להישגים ארציים בהובלתה המסורה והמקצועית של נעמית תבור המורה למדעים".
בהצלחה לתלמידים בתחרות הגמר, מחזיקים לכם אצבעות!!

תלמידי מצוינות מבית הספר