ארכיון חדשות

נשות מועצה אזורית מגידו השתתפו בהפגנה בתל אביב נגד אלימות מגדרית

02.06.2020 13:48

עשרות נשים מיישובי המועצה האזורית מגידו הצטרפו לאלפים במחאה שהתקיימה ביום שני, 1/6, בתל אביב. המחאה התחדשה על רקע חמישה מקרי רצח של נשים בחודשיים האחרונים, וגידול בפנייה למקלטים ולקווי הסיוע בתקופת סגר הקורונה. 
בתל אביב התאספו אלפי נשים, ביניהן נציגות ממגידו, שיצאו בהסעה מאורגנת מטעם המועצה, בהובלת שרון אבני כהן - יועצת ראש הרשות לקידום שוויון מגדרי. 
  המפגינים הרבים שהתקבצו בגן צ'ארלס קלור בעיר תל אביב החזיקו בשלטים שעוצבו כמודעות, אבל עם שמות הנרצחות האחרונות, ואחרים שעליהם נכתב "לא שותקת". 
מחאת הנשים התחדשה על רקע חמישה מקרי רצח של נשים בשבעת השבועות האחרונים. מאז שהחל סגר הקורונה מדווחים קווי הסיוע והמקלטים ברחבי הארץ על גידול בפניות אליהם, ועל קושי לתת מענה לכולן. בנוסף, מספר הפניות לשירותי רווחה על אלימות במשפחה זינק פי ארבעה בחודש שעבר.
שרון אבני כהן: "התגייסנו להפגנה מתוך מטרה להעלות את הנושא למודעות - כששומעים על רצח אישה, נותנים נימוקים משכנעים לסיבות לרצח: ערבייה - כי זה התרבות שלהם, רוסיה - כי הוא שתה יותר מידי, אתיופית - קשיי הסתגלות לעלייה ארצה, אשכנזייה - הוא היה חולה נפש ועוד אין סוף הסברים ונימוקים. האלימות הפוגעת ברבות, היא ברוב הפעמים אלימות שקופה, כזו שאין לה סימנים חיצונים. גברים סופגים אלימות, אמנם לא פיזית, אך בהחלט קשה והילדים.ות סופגים אלימות מכיוונים רבים. 
לכן, חשוב כל כך להעביר את התקציבים שאושרו כבר ב-2017 לשטח, שיודע כבר איך צריך לפעול, על מנת לטפל ולמנוע כמה שאפשר עוד מקרי אלימות ורצח. אתמול אחרי יום העבודה יצאה הסעה מאורגנת מהמועצה להפגנה, הצטרפו עובדות מועצה ונשים מרחבי המועצה. היה אירוע עוצמתי וחשוב מאין כמוהו. מקווה שהעדויות יגיעו לכנסת ויובילו לשינוי."