דלג לתוכן

ארכיון חדשות

הטקס השנתי לציון זכרם של נופלי התנועה הקיבוצית התקיים ביום שני, 1/6

טקס מרשים ומרגש, לציון זכרם של נופלי התנועה הקיבוצית, התקיים באנדרטת הקיבוצים שבמועצה אזורית מגידו.

הטקס השנתי התקיים ביום שני, 1/6, באופן מצומצם ובהתאם להנחיות משרד הבריאות, לאחר שנדחה ממועדו המקורי בעקבות מגפת הקורונה. הטקס התקיים, כמדי שנה, באנדרטה להנצחת חללי התנועות הקיבוציות ביער הקיבוצים שבמועצה האזורית מגידו. הטקס נערך השנה בסימן 20 שנה ליציאת צה"ל מרצועת הביטחון בדרום לבנון.
את הטקס הפיק איציק שפרן מקיבוץ עין השופט, בשיתוף התנועה הקיבוצית והמועצה האזורית מגידו, והנחתה בתיה רזניק מעין השופט.
בטקס השתתפו ניר מאיר - מזכ"ל התנועה הקיבוצית, איציק חולבסקי - ראש המועצה האזורית מגידו, אלוף במיל' עמירם לוין ואלי בן-שם - יו"ר יד לבנים.
אורנה שמעוני נשאה דברים מרגשים לזכר בנה איל ז"ל, קצין שריון שנהרג בספטמבר 1997 ליד מוצב ריחן.
בריז'יט מילוא סיפרה ברגש ובעוצמה על בנה נדב ז"ל, מ"פ חה"ן צנחנים שנפל בגזרה המזרחית של לבנון ביולי 1997.
אלוף במיל' עמירם לוין דיבר בכאב גדול על הלוחמים שנפלו ועל תובנות חשובות מהשהות הארוכה מדי בלבנון.
ראש המועצה איציק חולבסקי, בדבריו, התמקד בסיפורו של הלוחם ערן חי פרץ ז"ל, קצין שריון מצטיין מדגניה א' שנפל באסון המסוקים.
סגן עומר גרשטיין, בנו של תא"ל ארז גרשטיין ז"ל, מפקד היק"ל שנהרג ממטען צד בלבנון בשנת 99', הניח זר לזכר הנופלים בלבנון. ארז גרשטיין היה בן קיבוץ רשפים ועומר, שגדל במושב היוגב והתחנך בתיכון מגידו, התנדב לשנת שירות דרך התנועה הקיבוצית לפני גיוסו לצבא, וכיום הוא משרת בעצמו כקצין לוחם בחטיבה לאחר שיצא לקורס קצינים מיחידת אגוז. את הזר הוא הניח יחד עם מנכ"לית התנועה הקיבוצית, הדס דניאלי-ילין.
איציק חולבסקי - ראש המועצה האזורית מגידו הניח את זר המועצה עם מרים סדן, אמו של ניב סדן ז"ל, לוחם פלס"ר נח"ל מקיבוץ מגידו שנהרג בלבנון בינואר 1997.
איציק חולבסקי: "כבוד גדול למועצה אזורית מגידו, שאתר ההנצחה לזכר נופלי התנועה הקיבוצית נמצא בשטחה. אנו כאן לזכור את אלפי הנופלים, 3091 מספר חברי קיבוצים, שמסרו את נפשם ואת גופם במערכות ישראל והבטיחו לנו במותם את קיום המדינה, עצמאותה ובטחונה. את הלקח של הדשדוש המדיני כולנו חייבים לזכור ולפעול תמיד לחיזוק העוצמה הצבאית ובמקביל - לא להפסיק לרגע את החתירה להסדרים מדיניים."
לאור ייחודו של הטקס, הופק סרט שיועבר למשפחות. ניר מאיר, מזכ"ל התנועה הקיבוצית: "אני תקווה שהסרט שצילמנו ידע להביא את הרגעים המרגשים לכל בית בתנועה הקיבוצית."

הטקס השנתי לציון זכרם של נופלי התנועה הקיבוצית התקיים ביום שני, 1/6