דלג לתוכן

ארכיון חדשות

מרוץ הלפיד של תלמידי תיכון מגידו

המסלול התחיל בגלעד והגיע עד עין השופט. במרוץ השתתפו כל שכבות תיכון מגידו, משכבת י"ב שרצה שישה ק"מ ועד שכבת כיתה ז' שרצה ק"מ אחד.
כ- 900 תלמידי תיכון מגידו, הצוות החינוכי והורים השתתפו במרוץ הלפיד שמתקיים זו השנה השלישית לכבוד חנוכה. המרוץ התקיים השנה בסימן מוזיקה ויצירת שינוי בתחומים שונים, החל מאקלים בית הספר, דרך שמירה על הסביבה ועד קבלת השונה וחיבור רב דורי לוותיקי היישוב.
כל תלמידי בית הספר יצאו לשטח. השכבות הבוגרות הוסעו באוטובוסים לנקודות הזינוק הרחוקות, שאר התלמידים יצאו ברגל לנקודות שבדרך. ראש כל קבוצה החזיק לפיד בוער המסמל יצירת שינוי בתחום מסוים. ביוזמת מועצת התלמידים של בית הספר, כל שכבה בחרה ז'אנר מוזיקלי להשמעה בזמן ההליכה והריצה באמצעות רמקולים ניידים שהתלמידים הביאו עימם.
המרוץ התקיים בשיתוף מערכת החינוך הבלתי פורמלי של המועצה - מחלקת הנוער וחברות הנעורים שומריה ורעות. בסיום המרוץ נערך בדשא המרכזי של חברת הנעורים רעות טקס הדלקת נרות חנוכה, במעמד ראש המועצה איציק חולבסקי שברך את התלמידים, נציגי מחלקת החינוך של המועצה ובהשתתפות הרכבים מוזיקליים של תיכון מגידו ומגמת המוזיקה.
דורון ארז, הרכז החברתי בתיכון מגידו: "הרעיון למרוץ נולד ב 2017 אצל מנהלת בית הספר - סימה מנט שרצתה לקיים אירוע חנוכה קהילתי המחבר את כל שש השכבות של בית הספר וגם מחבר אותנו לסביבה של בית הספר, שמהווה בעצם מרחב ביוספרי מקסים, ירוק, פתוח ומיוחד. חשוב מאד להתחבר למרחב הזה, להוקיר, להכיר אותו ואת הקהילות שבו, לחגוג ולציין את חג החנוכה בצורה מקורית ומעניינת שתהיה רלוונטית לתלמידים".

מרוץ הלפיד של תלמידי תיכון מגידו