דלג לתוכן

ארכיון חדשות

חוגגים 25 שנים של שותפות ביחד בין מגידו, יקנעם עלית, סנט לואיס ואטלנטה


בערב חגיגי לציון השותפות ברך איציק חולבסקי ראש מועצה אזורית מגידו:
"הקשר החם הנמשך לאורך 25 שנים, הוא קשר אמיץ של ידידות אמת ושותפות קרובה, קשר של משפחה. תודה לכם על התרומה הנדיבה לפרויקטים הרבים המתקיימים באמצעותכם - התמיכה במושבים, בחיזוק החינוך, הרווחה, בהעצמת אוכלוסיות של מבוגרים ונוער. אתכם נקדם פריחה ושגשוג לתושבי מגידו."

23 נציגים מקהילות סנט לואיס ואטלנטה הגיעו למספר ימים לביקור באזורנו, להתרשם ולראות מקרוב את הפרויקטים הנהנים מתמיכתם ולציין 25 שנים של שותפות .
"המתנה שאתם נותנים לנו , מאפשרת לנו לעבוד קשה למען התושבים וליהנות מהעשייה." אמר אברהם אזולאי - מנכ"ל המועצה המלווה את התוכניות מתחילתן, לאורך השנים הרבות.
התוכניות באזור מלוות על ידי נציגי הסוכנות היהודית אליעד אליהו בן שושן , ירון יבלברג- נציג הקהילות, מעין צ'ין יעקובי ואיילת פריימן אשר מלווים את השותפויות .
בעשור האחרון מחלקות החינוך והשירותים החברתיים מפעילות את התוכניות המגוונות. נציגות המועצה מיכל פסואה-ליבנה ושי דביר הציגו בפני המבקרים את הפרויקטים המתקיימים במגידו:
"בית חם" לנערות , "לשבת על קפה" לנוער ילדי המושבים, מועדונית עוצמה, פרויקט "שמים" לתמיכה בילדי הגן במושבים במוכנות לבית הספר, פרויקט " הילה" - קידום נוער , "מלא" - תמיכה לימודית לנוער בתיכון, תמיכה במשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, פרויקט ימ"י (ילדים מלמדים ילדים עם שכננו מבתי הספר במ.מ. מעלה עירון).
לאחר צפייה בסרט שהופק במיוחד לקראת הביקור ומשקף את הפעילות המרובה, יצאה המשלחת אל השטח להיפגש עם מפעילי התכניות, ילדים ונוער השותפים לפרויקטים. האורחים ביקרו בפרויקט " הילה" בקידום נוער, נהנו מסדנה משותפת בסגנון ODT עם ילדי המועדונית, סיירו במושב אליקים וניהלו מעגלי שיח עם הורים, נציגי הוועד ונוער המושב.
נתנאל כהן - נציג הועד ממושב אליקים: "סיפורי ההצלחה ששמעתם היום הם תוצר של השקעה גדולה בתחום החינוך, אנו זקוקים לכם על מנת להצמיח פה באליקים את דור העתיד והמנהיגים הבאים במדינה".
עוד נפגשו עם תכנית ימ"י במושרייפה והתארחו בקיבוץ רמות מנשה .
במפגש חגיגי לציון 25 שנה לשותפות העניקו נציגי הפדרציות תעודות הערכה לנציגי ועדת ההיגוי ממגידו: הנרי אלקסלסי, בילי הראל, רם דקל ואוסנת עמרני .
המבקרים התרשמו מאד מהמפגש עם אנשי המקצוע המובילים את התוכניות ובמיוחד עם נוער המועצה שלנו ותושביה. מועצה אזורית מגידו זכתה בהערכה רבה על הפעלת התוכניות במקצועיות ורצינות.

חוגגים  25 שנים של שותפות ביחד בין  מגידו, יקנעם עלית, סנט לואיס ואטלנטה