דלג לתוכן

ארכיון חדשות

התפתחות חשובה בנושא כביש 66

בפגישת ראש המועצה האזורית מגידו - איציק חולבסקי עם שר התחבורה הובהר כי כביש 66 הוא בעדיפות גבוהה לטיפול בחומש הקרוב.

לאחר מאבק של שנים ארוכות, בהנהגת המועצה האזורית מגידו, חלה השבוע התפתחות חשובה מאד בנושא כביש 66. בפגישה של ראש המועצה - איציק חולבסקי ומהנדס המועצה - ברוך שמיר עם שר התחבורה - ישראל כץ, צמרת המשרד ומנכ"ל חברת נתיבי ישראל ניסים פרץ, הבהירו בכירי משרד התחבורה ומנכ"ל נתיבי ישראל כי כביש 66 מקבל עדיפות גבוהה במשרד התחבורה להכנסתו לתכנית החומש הבאה שמתחילה בשנת 2021.

כזכור, ניהלה מועצה האזורית מגידו מאבק גדול כולל הפגנות גדולות בצמתי הכניסות ליישובים לאורך כביש 66 ומול לשכת שר התחבורה בירושלים. מאבק זה הביא בפגישה קודמת של ראש המועצה עם שר התחבורה להחלטה על התקנת רמזורים בכניסות ליישובים והשלמת תכנון סטטוטורי של קטע הכביש בין היוגב לצומת מגידו. עתה, עם השלמת התכנית הסטטוטורית של היוגב וצומת מגידו ועם תחילת העבודות לרמזורים בכניסה ליישובים, ביקש חולבסקי פגישה נוספת עם השר על מנת להבטיח שהתכנית הגדולה הכוללת ארבעה מסלולים (שניים לכל כיוון), מחלפונים בכניסות ליישובים ומעברים ראויים לחקלאות תיכנס לתכנית החומש הבאה.

ראש המועצה חולבסקי ביקש, בנוסף, לסלול שביל אופניים לאורך הכביש מהמושבה יוקנעם ועד גבעת עוז. בכירי משרד התחבורה ומנכ"ל נתיבי ישראל קיבלו את הבקשה והבהירו ששביל האופניים ייכלל במסגרת תכנית ביצוע הכביש המשודרג.

ראש המועצה חולבסקי אף ביקש להרחיב את כביש 672 מצומת יקנעם עלית מערב ועד צומת רמות מנשה, בעיקר בשל התנועה הכבדה שצפויה להיות בו עם אכלוס אזור התעשייה "מבוא כרמל" בשנים הקרובות. בכירי משרד התחבורה הסכימו לעשות בדיקה יסודית ורצינית של הבקשה כולל הערכת תחזית תנועה עתידית לשנים הקרובות.

ראש המועצה חולבסקי: "אני רוצה להודות לשר כץ, לצמרת משרד התחבורה ובמיוחד לניסים פרץ מנכ"ל נתיבי ישראל על מתן עדיפות גבוהה לכביש לקראת בניית תכנית החומש הקרובה. מסתמן כאן הישג אדיר ליישובים לאורך הכביש ולכל מי שנוסע בכביש המסוכן שהביא להרוגים ונפגעים רבים בשנים האחרונות".


התפתחות חשובה בנושא כביש 66