דלג לתוכן

ארכיון חדשות

מחזקים את הקשר – ביקור מחנכים מאטלנטה ב מ. א. מגידו

השתתפו בביקור  7מחנכים מאטלנטה – 3 גננות ו-4 מורות ומורה ,מבתי הספר היסודיים (פרטיים יהודיים) באטלנטה. הביקור נעשה במסגרת התכנית לבתי ספר תאומים המחברת בין בתי ספר מגידו ויקנעם- עלית , לבין בתי הספר באטלנטה.
שותפות יקנעם מגידו – אטלנטה סיינט לואיס נוסדה ב-1995 והיא מהווה אחת השותפויות הוותיקות בסוכנות היהודית. השותפות כוללת שיתופי פעולה מקצועיים וחברתיים, במסגרת השותפות ניתנות תרומות רחבות היקף מהקהילות באטלנטה ובסיינט לואיס לחיזוק אוכלוסיית האזור וכמו כן, בשנים האחרונות מתקיימים פרויקטים רבים לחיזוק קשרי הגומלין בין הקהילות.
את הביקור המוצלח ארגנו קארין שטרן – מנהלת מחלקת החינוך במגידו, שי דביר ומיכאל פסואה ליבנה- ממחלקת החינוך של המועצה והנרי אלקסלסי – יו"ר עמותת גילאור וחבר בוועדת ההיגוי של השותפות. צוות השותפות הוביל ותכלל את המשלחת :מנהל השותפות - אליעד אליהו בן שושן, רכזת החינוך - לירון בנקין אשכנזי ,רכזת קשרי גומלין – מעין צין יעקוב ורכזת תפעול – איילת פרימן
כל אחד ואחת מהמחנכים נמצא בקשר עם בית ספר/ גן תאום באזורנו – כיתה מול כיתה, גן מול גן אשר מקיימים פעילות שוטפת לאורך השנה –פעילויות מקוונות סביב חגים ומועדים לחיזוק הקשר והחיבור לישראל של תלמידי אטלנטה מצד אחד ולחיזוק הזהות היהודית של תלמידינו במגידו מהצד השני.
על כן ,מטרת הביקור בראש ובראשונה הייתה לחזק את הקשר בין המחנכים הישראלים לאמריקאים, על מנת למנף את הקשר בין בתי הספר התאומים ובין אזורי השותפות.
מטרה נוספת הייתה לחשוף את חברי המשלחת לפניה הרבות והמגוונות של אזור השותפות יקנעם עלית - מגידו, לחבר אותם לכאן ולתת להם תחושה של בית.
בימים בהם שהו במועצה ביקרו ב:
בתיכון מגידו – ביקור שארגן צוות בית הספר המסור (סימה מנט, חיה יהושע, קרן קטקו איילי, אלה גורן ודורון ארז) וכלל מפגש עם תלמידים הפעילים בפרויקטים חברתיים מגוונים ומעוררי השראה.
המרכז לקידום נוער – תכנית היל"ה – שם הם פגשו את מנהלת המרכז הגר בורקמן ונציגים נוספים מהצוות ומהתלמידים. הביקור כלל שיח אישי עם הגר ועם תלמידה בשם פלג ובו הן סיפרו על אופיו וייחודיותו של המקום, ולאחר מכן המשיכו לסדנת בישול וארוחת צהריים משותפת.
קיבוץ עין השופט – את הביקור ארגן הנרי אלקסלסי, תושב הקיבוץ וחבר בוועדת ההיגוי של השותפות. במסגרת הביקור פגשנו את ישי הוברמן, מחלוצי הקיבוץ אשר נתן הרצאה מרתקת על הסליק וגילויו, לאחר מכן רם דקל, חבר וועדת ההיגוי ובן קיבוץ שלקח את המשלחת לסיור מרשים בגני הקיבוץ ובמערכת החינוכית שבו.
יקנעם המושבה – התארחו בערב הראשון בארוחת ערב במסעדת הבשרים "טנדוקה."
המשלחת התארחה בביתה של בילי הראל, תושבת יקנעם מושבה וחברת וועדת ההיגוי – שם עברו סדנה על פערי תרבות בין אמריקאים וישראלים ואכלו ארוחת ערב משותפת.
ביקור במרכז "לוטם" בעמק השלום, פגשו את גאילי שיף מנהלת המקום המרשימה שסיפרה על פועלו ולאחר מכן את רז רוטמן המדהים, שהוא גם חבר בוועדת הצעירים של השותפות והשאיר את חברי המשלחת המומים מסיפורו מעורר ההשראה.
ביקרו במרכז "גילאור" ופגשו את יעל חכים לסיור קצר כמו כן עברוסדנת יוגה ומדיטציה לקראת הכניסה לשבת שהועברה על ידי ורד טל מקיבוץ עין השופט.
בתי ספר וגנים שותפים – במסגרת המשלחת הגיעו המשתתפים לבקר בבתי הספר ובגנים השונים, על מנת להעמיק את ההיכרות ולמנף את הקשר. המורים העבירו פעילויות, פגשו אנשי צוות ותלמידים, ועשו סיור בתי הספר ונחשפו לאופיים ולייחודיותם.
עופרי לוסקי גננת בגן איילה בקיבוץ גלעד – אירחה בגן שלה לפעילות והיכרות שתי גננות משני בתי ספר שונים, ובנתה יחד איתם תכנית תאומות להמשך.
נעמה קריגר גננת גן שחף בגבעת עוז – אירחה בגן שלה לפעילות היכרות גננת אחת ובנתה יחד איתה תכנית תאומות עשירה להמשך.
בית ספר פלגים – אירח שני מורים מבית הספר השותף באטלנטה The Temple להיכרות עם תלמידים, ואנשי צוות.צוות בית הספר שתכלל את הביקור- הדס ורהפטיג מנהלת בית הספר, הדס כהן איל, טל גלס, הדס רענן ויעל שדמה .
חברי המשלחת לנו בזהר דשא בקיבוץ דליה ולילה אחד ב"נומה עמק" ביקנעם המושבה.

חברי המשלחת יצאו נפעמים ומוקסמים מאופיו הייחוד של אזור השותפות שלנו. הם התרשמו במיוחד ממערכת החינוך הפתוחה, קרובה לטבע, שמעניקה מגוון של אפשרויות לילדים ולתלמידים. חזרו מלאי השראה ורצון להביא איתם לאטלנטה את שלמדו כאן.

מחזקים את הקשר –  ביקור מחנכים מאטלנטה ב מ. א. מגידו