דלג לתוכן

דיון ציבורי בנושא שימוש בקמינים במועצה אזורית מגידו

 

ביום רביעי, 9/9, התקיים דיון ציבורי בנושא גיבוש מדיניות מועצתית לשימוש בקמינים.  הדיון התקיים באמצעות "זום" והשתתפו  בו כ- 60 תושבים ובעלי עניין. 

בפתיחת הדיון הציגה הגר ראובני, מנהלת  מחלקת הסביבה והמרחב הביוספרי במועצה, נתונים לגבי חקיקה והמלצות לשימוש בקמינים, כפי שגובשו על ידי המשרד להגנת הסביבה .

הילה אקרמן, מנהלת תחום סביבה וחקלאות במרכז המועצות האזוריות, הציגה את תמונת המצב כיום ואת ההליכים שנוקט מרכז המועצות האזוריות בנושא.

איל למשטיין  מיוקנעם מושבה, בעל חברה לקמינים, הציג נתונים בנוגע לסוגי קמינים ואופן השימוש בהם.

עידית אריאל, חברת מליאה מגבעת עוז ויו"ר הועדה לאיכות הסביבה של המועצה, הציגה את עמדת ועדת איכות הסביבה, הממליצה על גיבוש חוק עזר לנושא שימוש בקמינים והגברת אכיפה על פי החוקים הקיימים.

התושבים שהשתתפו בדיון הציגו את הקשיים שהם חווים בשל הפעלת קמינים ביישוביהם, וביקשו את התערבות המועצה בחקיקה ואכיפה בנושא.

ראש המועצה, איציק חולבסקי, סיכם את הדיון באמירה כי הוא מבין את חשיבות הנושא ומורכבותו, ומנחה לקדם בשנה הקרובה גיבוש חוק עזר מקומי שיסייע להתמודד עם הנושא. כמו כן, התחייב ראש המועצה כי בחורף הקרוב תגביר המועצה את האכיפה בהתאם לחוק העזר לאוויר נקי העומד לרשותה.

הגר ראובני: "הדיון היה חשוב ומשמעותי למציאת פתרונות משותפים לנושא שעלה לבקשת תושבי המועצה. שמחה על ההשתתפות הערה והמכובדת בדיון ה"זום" בתנאים המיוחדים בהם התקיים, נפעל לקידום נוסח חוק שיובא בהמשך לידיעת הציבור".