דלג לתוכן

גרעין מגידו חגג עשור להקמתו

גרעין השרות הלאומי מגידו חגג השבוע עשור להקמתו בהשתתפות רכזת הגרעין נאוה דוד, נציגי מועצה אזורית מגידו, אגודה להתנדבות, נציגי המושבים ועשרות מבנות הגרעין לאורך השנים.

הגרעין הוקם ביוזמת נאוה דוד  בדיוק לפני עשור ושותפים לו מועצה אזורית מגידו, האגודה להתנדבות וועדי המושבים במועצה. במהלך עשר השנים האחרונות היו בנות הגרעין שותפות ליוזמות התנדבותיות רבות בקהילה ונתינה בלתי פוסקת בזמני שגרה וחירום. החגיגה נערכה בפואייה של היכל התרבות, שם סיפרו הנוכחים בהתרגשות על הדרך להקמת הגרעין ופועלו. הצוות בראשות נאוה דוד החל באיתור אחר בנות איכותיות, בעלות מעוף ויכולת הובלה ואלה נמצאו לאחר חיפושים ומיונים ומייד הוכיחו את עצמן והפכו לדמויות חינוכיות עבור הילדים, הנוער והקהילה במושבים והצליחו לסחוף אחריהן רבים שנטלו איתם חלק בפרויקטים קהילתיים רבים וגם תהליכים אישיים עם חניכים, אותם הדביקו בערך הנתינה, ההתנדבות והעשייה הקהילתית. גם קשיים התגלו בדרך אולם לאורך השנים הוכיחו הבנות שאין דבר היכול לעמוד בפניהן והן הצליחו לגעת בלבבות של רבים מתושבי המועצה. נאוה דוד סיפרה על העשור שחלף: "עשר שנים אחרי, ואני אומרת בגאווה "מצאנו". מצאנו אהבה שאינה תלויה בדבר. נתינה אין סופית שלא מבקשת בחזרה. מצאנו קהילה מחבקת, שאימצה אותן אליה בחום ומצאה את הדרך לגמול להן בחזרה.  התחלנו את המסע עם אמונה. בעיקר אמונה. "שלחנו את לחמנו על פני המים" והאמנו. האמנו  בבנות השירות, האמנו במועצה שלנו, האמנו בקהילה. ובעיקר האמנו שכאשר המטרה היא נתינה, להיטיב בעולם שבו אנו חיים, אפשר להתגבר על כל אתגר בדרך. לחלום הזה, שנקרא גרעין מגידו, יש שותפים רבים, שעוזרים ודוחפים להניע את גלגלי השיניים של העשיה. כמובן, בראש וראשונה, מועצה אזורית מגידו בכלל ומחלקת הילדים והנוער בפרט, האגודה להתנדבות, הנציגים בתקנים ובמסגרות, נציגי המושבים. כל אלו פועלים במרץ להצלחת הגרעין על מנת להמשיך ולפעול למען התושבים, לרווחתם ולעיצוב פני דור העתיד".

ראש המועצה האזורית איציק חולבסקי: "רוח ההתנדבות, היוזמה והמסירות של בנות השרות לאורך עשר השנים האחרונות, מהווה ביטוי נפלא לעשייה בלתי פוסקת ולחזון של נאוה דוד, יוזמת ומדריכת הגרעין. אין לי ספק שלאורך השנים הבנות הטביעו את חותמן בקרב מאות בני נוער ותושבים במושבי המועצה וגם קיבלו מהם אהבה בלתי פוסקת, שנותרה בהם גם לאחר שסיימו את שירותם בגרעין. ואני בטוח שהעשור הבא יהיה פורה לא פחות ואנחנו כמועצה נסייע לכך".