גני ילדים וגיל רך

  • מחלקת הגנים, בשיתוף מנהלי הגיל הרך בישובים, נערכת לקורסים והכשרות שמחויבים ע" המדינה בעיקר בגיל לידה עד שלוש. במהלך שנת הלימודים יפתחו קורסי עזרה ראשונה והכשרת סייעות סוג 1 למטפלות.
  • בניית תכנית השתלמות לצוותי משרד החינוך – השנה יתקיימו לגננות וסייעות חמ"ד ומ"מ ביחד .
  • בחודש אוקטובר הקרוב (חופשת סוכות) תייצג את המועצה משלחת של 4 גננות שתצא לגרמניה למחוז הוכזאורלנד, במסגרת פרוייקט חילופי משלחות. חברות המשלחת: קרולינה קלי, איילה שיטרית, הגר מרגלית ואילנה מדו.

 

בחלק מהיישובים מתחלפים מנהלי הגיל הרך – בהצלחה לכל מי שנשאר ולכל מי שמצטרף!

 

ב- 18/8/19 התקיים יום הערכות לגננות במרכז תרבות מגידו  

"התחלות הן תמיד גם סוף
של תקופה עוברת
שאיתך נשארת
עוד שקיעה
עוד זריחה"
שר יזהר אשדות בשיר התחלות

מדברי ארנית זיו גרטנר, מנהלת מחלקת גנים: "הנה עוד שנה מתחילה, והיום הזה מוקדש לכן גננות, סייעות, מנהלות וצוותי חינוך יקרים. אתם אלה שעושים עבודת קודש כל כך מורכבת וחשובה. תודה גדולה לכל אחת ואחד מכם ושיהיה לכולכן כוח להכיל את כל מה שקורה ויקרה בסבלנות והבנה גדולה".

היום היה בסימן של הכלה, ונפתח עם ההרצאה של רן כהן אהרונוב – "ילד לא רגיל זה הילד שלי". רן עוסק בחינוך, ובין השאר מפתח את הגיל הרך במכון הדמוקרטי.

בהמשך התקיימה  סדנא לעיבוד הנושא ושיח על הכלה, הסדנא נכתבה והועברה בשותפות של השפ"ח יחד עם המפקחות אורלי שי ולילך שטיינברג וארנית.

הצוות מהשפ"ח – אושרת ורד דניאל וירדן היו תרומה גדולה ליום זה.

הכיבוד היה של ה"חלוצות", התקיימה פרידה מנאוה כהן שמסיימת את תפקידה ופורשת לגמלאות. המפגש החגיגי הסתיים כשכל מפקחת נפגשה עם הצוות שלה.

הגננות קיבלו שי מהמועצה – זרעים לגינה ומסר ליום לכל גן, וועד הגננות הכין מחברות יפות לכל אחת.