בתיכון מגידו מוקירים את המתנדבים המצטיינים במסגרת תכנית "מעורבות חברתית"

16 חניכי יב' מתיכון מגידו קיבלו אות הוקרה על הצטיינותם בפרויקט מעורבות חברתית. דורון ארז ונעמה גרינברג מובילים לאורך מספר שנים את התכנית בחטיבה העליונה.
התכנית "התפתחות אישית ומעורבות חברתית" של משרד החינוך לתלמידים מכיתה י- יב' מכוונת לטפח בוגר ערכי, בעל תחושת ערך ומשמעות, בעל יכולת ניהול עצמי, המרגיש שייכות לקהילה, לחברה ולמדינה ואחריות כלפיהן, והמוכן ליטול חלק בעיצובן ובבנייתן.
תלמידי התיכון מחויבים בהיקף שעות שנתיות בהתנדבות: בכיתה י'- 30 ש', ב יא'- 60 ש' ויב'-30 ש'.
המצטיינים קיבלו את ההוקרה על פעילותם במגוון תחומים: התנדבות במד"א (ביקנעם עלית ובנצרת), תפקידי ריכוז והדרכה בתנועות הנוער "השומר הצעיר", "הצופים", "כנפיים של קרמבו", חברת הנעורים האזורית "רעות" וגם עזרה ביישובים לתלמידים בתמיכה לימודית, שעורי בית ועוד…
המתנדבים עברו קורסי הכשרה מקצועיים הפותחים בפניהם אופקים חדשים ומעניקים להם כלים להמשך החיים. גם לבית הספר תפקיד חשוב במסגרת תכנית כישורי חיים (חינוך חברתי ומעורבות חברתית) המעניקים למתנדבים תמיכה וחיזוק רעיוני ומאפשרים שיתוף רגשי ואוורור. לאורך הפעילות הענפה, במהלך תקופת ההתנדבות וההתנסות, המתנדבים זוכים לפיתוח מיומנויות שילוו אותם כל החיים.
במפגש שנערך ב- 21/5 התכנסו התלמידים למפגש חגיגי ומסכם בו דנו, בשולחנות עגולים ושיח פתוח, על נושא ההתנדבות ונשמע משובם על התכנית. חברו להם מנהלת התיכון סימה מנט, מובילי הפרויקט דורון ונעמה, מחנכי הכיתות ונציגי המועצה האזורית מגידו.
הקבוצה תרמה מספר טיפים לשיפור התכנית והשבחתה בשנים הבאות כמו – הצע רחב ומגוון יותר של מקומות נוספים להתנדבות בקהילות היישובים של המועצה, שילוב התכנית כבר בכיתות החטיבה הצעירה, מתוך מטרה שתימשך לאורך 6 שנות הלימוד, ובכך יתקיים רצף, חשיפה חווייתית והכנה מוקדמת לקראת הבחירה והמחויבות מכיתה י' ואילך.
יובל קוצר- שהדריכה בתנועת הצופים: "במהלך שנות התנדבותי במסגרת המעורבות החברתית פיתחתי מיומנויות רבות וחשובות מאוד שיעזרו לי בהמשך, ביניהן: עמידה בזמנים, לקיחת אחריות, לקיחת יוזמה, עמידה מול קהל, גילוי רגישות גבוהה, סבלנות ויכולת עבודה בצוות. לדעתי כל אזרח במדינה צריך, בדרך כזו או אחרת, להתנדב – בין אם במסגרת פרטית או במסגרת ארגונית, בין אם באופן חד פעמי או בדרך ארעית, ובוודאי במקום שההתנדבות נעשית בקביעות כדרך חיים, כל דרכי ההתנדבות הללו טובות וראויות.
אם ברצוננו להפוך את החברה שלנו לחברת מופת, של נתינה וערבות הדדית, כולנו צריכים לתרום. יש המון דרכים בהן ניתן לתרום ולעזור לאלו שזקוקים לכך ואני בטוחה שכל אחד ואחת מאיתנו מסוגל לתרום, אפילו במשהו קטן".
אלי בן יקר- רכזת הפרלמנט בחברת הנעורים "רעות": "שיעורי חינוך חברתי פתחו לנו הזדמנות לשוחח על אקטואליה, ולהשמיע את דעתנו בנושאים מגוונים, שמכינים אותנו להיות אזרחים במדינה דמוקרטית. השיעורים איפשרו לפתח כיווני חשיבה רחבים יותר מהנושאים שנוגעים בנו אישית. אני מאמינה שטיפוח המנהיגות בגיל הנעורים תורם להתפתחותנו כבוגרים מעורבים".
"מה יותר גדול מלחנך אדם לאהוב אדם" אמרה סימה מנט, מנהלת התיכון, בדבריה למצטיינים. "זוהי תורת החינוך, לדעת שמפה יוצאים בוגרים שהם אוהבי אדם שיהיו רגישים לאחר, לשונה, זה לפתח סבלנות לאהבת אדם. הנכם 16 מצטיינים המייצגים התחלה של דרך. שאיפתי והבטחתי שמשנה לשנה מספר המצטיינים יעלה ויעלה".