דלג לתוכן

ברכות לבי"ס "פלגים" ולמחלקת החינוך של המועצה על הזכייה בפרס הצטיינות ארצי

 

כבוד גדול וברכות  לצוות ביה"ס "פלגים" ולמחלקת החינוך של מועצה אזורית  מגידו על זכיית בית הספר בפרס מצטיין ארצי!

בית ספר יסודי  "פלגים" (בקיבוץ הזורע), של מועצה אזורית מגידו הוא אחד מ-4 מוסדות החינוך היסודיים המצטיינים בארץ. 12 מוסדות חינוך מגיל גן עד תיכון  זכו בפרס החינוך הארצי לשנת תשע"ט של משרד החינוך.

פרס החינוך הארצי הניתן בכל סיום שנת לימודים למוסדות חינוך מצטיינים במעמד שר החינוך, המנכ"ל והנהלת משרד החינוך, הוא אחד מאירועי השיא המסכמים עשייה חינוכית מיטבית המתקיימת במדינת ישראל. בחירת המוסדות המצטיינים הארציים הינה תהליך ממושך ומורכב המתחיל בבחירת מצטיינים מחוזיים על ידי ועדות מחוזיות ומתקדם לבחירת המצטיינים הארציים, ומשתתפים בו עשרות רבות של מוסדות חינוך ומעריכים.

במועצה אזורית מגידו גם מחלקת החינוך וגם שלושת בתי הספר היסודיים שבתחומה (עומרים, קשת -התקוה ופלגים ) קיבלו בשנים האחרונות  את פרסי ההצטיינות המחוזי והארצי. זהו הישג גדול וגאווה למועצה המובילה תכנית חינוכית ביוספרית ייחודית וראשונה בארץ.

בטקס מרשים שנערך במכללה האקדמית הדסה בירושלים, במעמד שר החינוך הנכנס לאחרונה הרב רפי פרץ, מנכ"ל המשרד שמואל אבואב , מנהלי מחוזות המשרד ובכירי המטה חולקו הפרסים לזוכים.

בטקס השתתפו ראש המועצה איציק חולבסקי, מנכ"ל המועצה אברהם אזולאי, מנהלת מחלקת החינוך קרין שטרן , מנהלת בית הספר הדס ורהפטיג, צוות בית הספר ונציגות ההורים.

הרב רפי פרץ, שר החינוך: "אנחנו הולכים איתכם שלובי זרוע לממש את החלומות שלכם, להצמיח את מערכת החינוך עם שורשים עמוקים וענפים רחבים, תוך שימת הדגש החינוכי על ערכים. מטרתנו להגשים את כל החלומות שלכם בשדה החינוכי."

ואלה נימוקי הפרס  לצוות ולמנהלת ביה"ס  הדס ורהפטיג:

  • על הובלתו של מוסד מצטיין הפועל על פי חזונו, חזון המבטא את אופיו הייחודי ואת שאיפותיו, תוך יצירתן של תוכניות לימוד ועבודה התפורות על פי ערכיו החינוכיים.
  • על הובלה חלוצית של החינוך הביוספרי ופיתוח תוכנית ייחודית ופורצת דרך המטמיעה את הערכים הביוספריים במקצועת הלימוד ובסביבה הלימודית והחינוך – בכיתות ובמרחבי בית הספר.
  • על קיומה של קהילת מורים לומדת ופעילה, היוצרת מודלים דינמיים ייחודיים ומותאמים לקהילת הלומדים בבית הספר ועל שיתופי פעולה טבעיים ועמוקים עם הקהילה.

מנהלת מחלקת החינוך – קרין שטרן: "גאווה גדולה לבי"ס פלגים – לתלמידים, להורים, לצוות בית הספר ולהדס העומדת בראשו. המשיכו ליזום, לחשוב, ולעשות למען חינוך מיטבי מותאם ונכון לכל באי בית הספר".

איציק חולבסקי ראש המועצה: "הזכייה של בית ספר "פלגים" בפרס החינוך הארצי מהווה הישג גדול מאד למערכת החינוך המעולה של המועצה, לבית הספר ולסגל החינוכי המצוין שלו ולהורים המעורבים והאכפתיים. זוהי גאווה גדולה למועצה ותושביה".