דלג לתוכן

לומדים אחרת – למידה בימי הקורונה במועצה אזורית מגידו

במסגרת ההערכות המיוחדת לשנת הלימודים תשפ"א במתווה מיוחד לימי הקורונה, הוחלט במערכת החינוך של מ.א. מגידו כי חוות "אדמה" תקיים פעילות ייחודית ועשירה לתלמידי המועצה.

שכבות ה'- ו'  מכל בתי הספר של המועצה לומדות אחת לשבוע בחווה. על מנת לתת מענה רחב ושימוש במשאבים שיש לנו במועצה הוחלט בתהליך ציבורי שכלל מנהלים של ביה"ס, מחלקת חינוך במועצה ומנהלי חינוך בישובים על שילוב חוות "אדמה" כחלק משגרת הלימודים. במהלך היום בו התלמידים מגיעים לחווה הם נפגשים עם מגוון פעילויות סביבתיות מקיימות בהובלת הדס פרסמן וצוות מדריכי החווה. בנוסף, חווים פעילות של "חינוך דרך השטח" בהנחיית נמרוד ברניר מרמות מנשה, ופעילות בתחום הרובוטיקה, בהנחייתו של שי גולן, מקיבוץ מגידו, בכיתת הרובוטיקה בבית ספר "עומרים" הסמוך. 

אנו דוגלים ברצף חינוכי ובימים כהרגלם ילדי גני המועצה הגיעו לחווה לפעילות  במתחם שהוכשר במיוחד לגיל הצעיר. השנה, על אף שמשרד החינוך לא תיקצב פעילות זו , בחרה המועצה להמשיך מתקציבה ולא לוותר על הפעילות המשמעותית, כך שגם השנה מגיעים לחווה ילדי הגנים הבוגרים מיישובי המועצה ליום פעילות במתחם החווה.

קרין שטרן, מנהלת מחלקת החינוך: "זהו הישג אדיר שהצלחנו, בזכות שיתוף הפעולה של מנהלים בקהילות ביחד עם מנהלי בתי הספר ומחלקת הגנים, צוות החווה, מחלקת תחבורה וכל השותפים – לקיים את הפעילות הנהדרת גם לילדי הגנים וגם לילדי בתי הספר, במציאות המיוחדת, ולייצר מענה חברתי וחוויתי במסגרת תכנית הלימודים הביוספרית שלנו".