דלג לתוכן

במועצה האזורית מגידו מציינים את חודש הגאווה בשלל אירועים לחברי הקהילה ואורחיהם

עם תחילת החודש נתלה דגל הגאווה בכניסה למועצה ובשדרת הכביש לכיוון אולם הספורט. ביום שישי התקיים מפגש לנוער המועצה ברעות בשישי תחת הכותרת "גאים.ות להציג". האירוע נולד ביוזמתו של מיקי שמע, לאחר שזכה לספר את סיפורו האישי בקבוצת סוציולוגיה בבית הספר מגידו. החוויה בקבוצת המגמה הובילה אותו להבנה שחניכים רבים אינם חשופים למידע אודות הקהילה הלהט"בית, שיש לנוער סקרנות רבה לנושא ושיש חשיבות רבה לסיפור האישי שלו. כך לדבריו של שמע, חניך יא בחברת הנעורים: "בחרתי להגיש את הלב שלי על מגש לא כי אני צריך או רוצה את מחיאות הכפיים שלכם. אל תקראו לי גיבור ואל תתפסו ממני משהו שאני לא, פשוט תהיו סבלניים יותר למה שמתרחש סביבכם ותבינו אחת ולתמיד שאנחנו, בכל המובנים, שווים ושוות."

במסגרת האירועים יערך מפגש מיפוי ושיח על צרכים לחברי הקהילה, מפגש להורים, יחולק ספר לכל הגנים הבוגרים ביישובי המועצה ובספריה האזורית תתקיים שעת סיפור. בסוף החודש יתקיים בנוסף אירוע דראג במועצה.

שרון אבני כהן מנהלת מרכז הצעירים במועצה: "חודש גאווה שמח, בזכות תקציב יעודי מהמשרד לשוויון חברתי ושיתוף מחלקות המועצה הצלחנו להפיק מספר אירועים משמעותיים במרחב שלנו במטרה לחזק ולקדם את התפיסה לשוויון הזדמנויות, סובלנות וקבלת כל ה(א)נשים באשר הם.ן".