במועצה אזורית מגידו ציינו את זכרו של יצחק רבין ז"ל

24 שנים בלי יצחק רבין ז"ל

במועצה אזורית מגידו  ציינו את זכרו בטקסים ,מפגשים ומעגלי שיח  

ביום שישי, ה- 8/11, התקיים אירוע זיכרון מרשים במרכז התרבות של מועצה האזורית מגידו, בהשתתפות תושבים רבים, בני נוער ועובדי המועצה.

מסורת הנצחתו של רבין מתקיימת  לאורך השנים, בהובלתו של ראש המועצה איציק חולבסקי. בדבריו, הדגיש ראש המועצה את המנהיגות של רבין כפי שבאה לביטוי בשנים 1974-77, במהלך הקדנציה הראשונה שלו כראש ממשלה. "רבין לא היה פציפיסט. הוא חתר להסדרים גם כי הכיר היטב את מחיר המלחמה עוד מקרבות חטיבת 'הראל', עליה פיקד בתש"ח, וגם כי הבין את משמעות האיום של אירן כבר לפני 25 שנה!"

כיבדו את האירוע בנוכחותם דני עטר – יו"ר קק"ל, המוביל את הארגון עם חזון מרשים ופעילות מדהימה, ועופר בן אליעזר 0 ראש המועצה של רמת ישי.

עמרי ויטיס מקיבוץ דליה ויאיר ורמוט – מנהל מרכז המוזיקה מגידו ביצוע באופן מרשים שני שירים.

אמיר ויינר מרמות מנשה, תלמיד תיכון מגידו, נשא נאום מצוין ומרגש: "אני לא הייתי שם, אני לא מהדור שידע את רבין, אני לא מהדור שהכיר את מעשיו. אני מהדור שלידיו רבין העביר במותו את מורשתו, מורשת שהיא בהישגים, בדרכו הצבאית או בפועלו הפוליטי, היא בערכיו, בעקרונותיו, באמונתו ובתכונותיו."

הדובר המרכזי במפגש המרגש היה שר הבטחון לשעבר (בוגי) יעלון.  שוחחה איתו על "רבין – בטחון ומנהיגות" רות וסרמן לנדה. יעלון הדגיש את מאפייני המנהיגות של רבין, נתן דוגמאות ממפגשיו עם רבין כשר בטחון וכראש ממשלה, דיבר מהלב על הגעגוע למנהיג אשר נהג ביושר, באחריות, בצניעות ובתעוזה, המרכיבים הבולטים באישיותו ובמנהיגותו של רבין.

מחלקת  הנוער של המועצה, בשיתוף עם תיכון מגידו, קיימו במשך יומיים מפגשים ומעגלי שיח לכלל התלמידים בסימן "נלחמים בגזענות – מגבירים את האור" ונפגשו  עם דמויות מובילות בחברה: ח"כ אלעזר שטרן, ברהנו טגניה ותא"ל במיל חסון חסון .

ב"מרכז שמחה" – מרכז הנוער, תלמידי חטיבת הביניים  נפגשו למעגלי שיח בהנחיית מדריכי שנת השירות של תנועות הנוער "בני עקיבא" ו"השומר הצעיר", בסימן "מקום לכולם: מפרימה לאיחוי".

  הנער אמיר ויינר "אני לא הייתי שם, זה קרה עשר שנים לפני שנולדתי, אבל עכשיו – 24 שנים לאחר מותו, גם אני רוצה כמו אז. עכשיו. בשביל המחר"